Upiór w operze w Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall, 2011

Człowiek ze zdeformowaną twarzą ukrywa się przed ludźmi i światem w podziemiach paryskiej opery. Mężczyzna decyduje się wyszkolić młodą śpiewaczkę, która z czasem otrzymuje angaż do spektaklu.

 • Czas trwania: 170 minut, Gatunek: Musical
 • Reżyseria: Nick Morris, Laurence Connor

Upiór w operze w Royal Albert Hall w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Ramin Karimloo jako upiór
 • Sierra Boggess jako Christine
 • Hadley Fraser jako Raoul
 • Wendy Ferguson jako Carlotta Guidicelli
 • Barry James jako Firmin
 • Gareth Snook jako André
 • Liz Robertson jako Giry

Twórcy

 • Andrew Lloyd Webber Scenariusz
 • Nick Morris Reżyseria
 • Laurence Connor Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W podziemiach paryskiej opery mieszka człowiek ze zdeformowaną twarzą, ukrywając się przed ludźmi i światem. Mężczyzna decyduje się wyszkolić młodą śpiewaczkę, która z czasem otrzymuje angaż do głośnego spektaklu. Widząc sukces musicalu z piękną Christine, były nauczyciel żąda zapłaty od twórców opery. Żądza zemsty za brak nagrody oraz nieodwzajemniona miłość do wychowanki popychają go do niecnych czynów.

„Upiór w operze w Royal Albert Hall” to niezwykłe show zrealizowane w słynnej londyńskiej sali koncertowej dla uczczenia 25. rocznicy powstania musicalu Andrew Lloyda Webbera. Muzyczna adaptacja powieści Gastona Leroux jest jednym z najdłużej wystawianych musicali w Anglii. „Upiór w operze” nie schodzi z desek teatrów od ćwierćwiecza i wciąż doczekuje się nowych interpretacji. Historia jednak zawsze pozostaje ta sama. W podziemiach paryskiej opery, ukrywając się przed ludźmi i światem, mieszka człowiek ze zdeformowaną twarzą. Decyduje się wyszkolić młodą śpiewaczkę, która z czasem otrzymuje angaż do głośnego spektaklu. Były nauczyciel, widząc sukces musicalu z piękną Christine żąda zapłaty od jego twórców oraz pracowników opery. Zaczyna siać terror i przerażenie. Żądza zemsty za brak nagrody oraz nieodwzajemniona miłość do wychowanki popychają go do niecnych czynów. Opowieść o tragicznej miłości osadzona w świecie teatru uchodzi za jeden z najciekawszych, postmodernistycznych utworów. W „Upiorze w operze w Royal Albert Hall” wszystkie aspekty sławnego musicalu są dopracowane do perfekcji. Stroje i dekoracje olśniewają grą kolorów i kontrastów. Głównym elementem scenografii jest gigantyczny żyrandol, górujący nad aktorami i widownią. Spektakl ogląda się tym ciekawiej, że na ekranie można obserwować również publiczność obecną w londyńskiej hali koncertowej, która staje się jednym z bohaterów widowiska. Krytyka, podobnie jak fani musicalu Webbera, jednogłośnie chwaliła obsadę widowiska. W tytułowego upiora wcielił się Kanadyjczyk irańskiego pochodzenia Ramin Karimloo. Partneruje mu gwiazda Broadwayu Sierra Boggess jako Christine Daaé. Reżyserię show powierzono doświadczonym w filmowaniu spektakli Laurence’owi Connorowi oraz Nickowi Morrisowi, który rok wcześniej wyreżyserował jubileuszową wersję musicalu „Les Misérables”.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.9 Głosów: 8

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×