Uprowadzony

Il sequestro Soffiantini, Włochy 2002

Giuseppe Soffiantini zostaje uprowadzony z własnego domu. Porywacze są bezwzględni, żądają wysokiego okupu. Negocjacje toczą się miesiącami, a stan zdrowia zakładnika pogarsza się z dnia na dzień.

  • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Dramat kryminalny
  • Reżyseria: Riccardo Milani

Uprowadzony w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Riccardo Milani Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Czerwcowego dnia 1997 r. Giuseppe Soffiantini zostaje uprowadzony z własnego domu. Porywacze są bezwzględni, żądają wysokiego okupu. Rodzina przedsiębiorcy podejmuje wszelkie kroki, aby uratować ojca i męża. Niestety, sprawy nie idą w dobrym kierunku. Negocjacje toczą się miesiącami, a stan zdrowia zakładnika pogarsza się z dnia na dzień. Mimo fatalnych warunków, w których jest przetrzymywany, Giuseppe nie daje się złamać. Siła woli pozwala mu przezwyciężyć słabości. Między nim a jednym z oprawców nawiązuje się nić porozumienia.

Trzymający w napięciu, dwuczęściowy film telewizyjny oparty na wspomnieniach bohatera dramatycznego porwania, Giuseppe Soffiantiniego. W 1997 Włochy na wiele miesięcy wstrzymały oddech, śledząc negocjacje porywaczy z rodziną bogatego przemysłowca, uwięzionego w nieznanym miejscu i przetrzymywanego w fatalnych warunkach.Pewnego czerwcowego dnia 1997 roku Giuseppe Soffiantini zostaje uprowadzony z własnego domu. Porywacze są bezwzględni i żądają ogromnego okupu. Rodzina zamożnego przedsiębiorcy podejmuje wszelkie kroki, aby uratować ukochanego ojca i męża. Niestety sprawy nie idą w dobrym kierunku. Negocjacje toczą się miesiącami, a stan zdrowia więzionego Giuseppe pogarsza się z dnia na dzień. Mimo fatalnych warunków przetrzymywania, porwany nie daje się złamać. Siła woli Soffiantiniego pozwala mu przezwyciężyć słabości, a niebawem między nim a jednym z oprawców, niejakim Marco, nawiązuje się nić porozumienia. Wysiłki policji zmierzające do zidentyfikowania sprawców w końcu zaczynają przynosić efekty, lecz uwolnienie bohatera okaże się nie lada wyzwaniem. W głównej roli wystąpił gwiazdor włoskiego kina, znany polskim widzom z serii "Ośmiornica", Michele Placido.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×