Václav Havel

Václav Havel - a Life in Freedom, Czechy 2014

Autorzy przedstawiają opowieść o Václavie Havlu, dramaturgu, pisarzu, reżyserze, opozycjoniście, ostatnim prezydencie Czechosłowacji i pierwszym prezydencie Czech.

  • Czas trwania: 71 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Václav Havel w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o dramaturgu, pisarzu, reżyserze, opozycjoniście, ostatnim prezydencie Czechosłowacji i pierwszym prezydencie Czech. Od młodego chłopca z zamożnej rodziny, przez obrońcę praw człowieka i artystę aż do wpływowego polityka - autorzy prezentują życie Václava Havla. Po aksamitnej rewolucji w 1989 roku stał się on przywódcą narodu. Havel jawi się jako wizjoner i bohater doceniany nie tylko w ojczyźnie, ale również na całym świecie.

Dramaturg, pisarz, reżyser, opozycjonista, ostatni prezydent Czechosłowacji oraz pierwszy prezydent Czech. Od młodego chłopca z zamożnej rodziny, przez obrońcę praw człowieka i artystę aż do wpływowego polityka - dokument prezentuje życie pierwszego prezydenta Czech Václava Havela. Po aksamitnej rewolucji w 1989 roku mężczyzna ten stał się prawdziwym głosem narodu. Pełen emocji film pokazuje Havela jako wizjonera i bohatera docenianego nie tylko w swojej ojczyźnie, ale również na całym świecie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×