Varda według Agnès

Varda par Agnès, Francja 2019

Agnès Varda starała się uchwycić bogate i różnorodne obrazy otaczającego świata. W ostatnim filmie mistrzyni ukazała swoje doświadczenia jako reżyserki oraz dokonała podsumowania stylu artystycznego.

  • Czas trwania: 114 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Agnes Varda

Varda według Agnès w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Agnes Varda Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorka niemal 50 filmów, nominowana do 25 statuetek, laureatka 11 nagród, opowiada o sobie w ostatnim filmie, który ukończyła przed śmiercią. Belgijska reżyserka Agnès Varda z pomocą fotografii i kolażu, a później zza kamery filmowej starała się uchwycić bogate i różnorodne obrazy otaczającego ją świata. Uważana za pionierkę współczesnego kina feministycznego, zapewniła sobie trwałe miejsce w branży kinematograficznej. W ostatnim filmie mistrzyni ukazała swoje doświadczenia jako reżyserki oraz dokonała podsumowania stylu artystycznego.

Legenda kina, autorka prawie 50 filmów, nominowana do 25 statuetek oraz laureatka 11 nagród, Agnes Varda opowiada swoją historię w ostatnim filmie, który udało jej się ukończyć jeszcze przed śmiercią. Agnes Varda, belgijska reżyserka, posiadała niesamowicie bogaty oraz interesujący życiorys. Kobieta uważałała, że za pomocą najpierw fotografii i kolażu, a później zza kamery filmowej jest w stanie uchwycić bogate i różnorodne obrazy otaczającego jej świata. Na tej idei oparła swoją karierę artystki wizualnej. Uznana za pionierkę współczesnego kina feministycznego, Agnes Varda zawojowała branżę kinematograficzną nie pozostawiając sobie równych. W najnowszym i jednocześnie ostatnim filmie, mistrzyni ukazała swoje doświadczenia jako reżyserki oraz posumowała swój styl, który formował się przez dziesięciolecia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×