Varda według Agnès

Varda par Agnès, Francja 2019

Agnès Varda starała się uchwycić bogate i różnorodne obrazy otaczającego świata. W ostatnim filmie mistrzyni ukazała swoje doświadczenia jako reżyserki oraz dokonała podsumowania stylu artystycznego.

  • Czas trwania: 114 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Agnès Varda

Varda według Agnès w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Agnès Varda Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorka niemal 50 filmów, nominowana do 25 statuetek, laureatka 11 nagród, opowiada o sobie w ostatnim filmie, który ukończyła przed śmiercią. Belgijska reżyserka Agnès Varda z pomocą fotografii i kolażu, a później zza kamery filmowej starała się uchwycić bogate i różnorodne obrazy otaczającego ją świata. Uważana za pionierkę współczesnego kina feministycznego, zapewniła sobie trwałe miejsce w branży kinematograficznej. W ostatnim filmie mistrzyni ukazała swoje doświadczenia jako reżyserki oraz dokonała podsumowania stylu artystycznego.

Autorka niemal 50 filmów, nominowana do 25 nagród i laureatka 11, opowiada o sobie w ostatnim filmie, który ukończyła przed śmiercią. Belgijska reżyserka Agnès Varda za pomocą fotografii i kolażu, a kamerą filmową starała się uchwycić bogate i różnorodne obrazy otaczającego ją świata. Uważana za pionierkę współczesnego kina feministycznego, zapewniła sobie trwałe miejsce w branży kinematograficznej. W ostatnim filmie mistrzyni ukazała swoje doświadczenia jako reżyserki oraz dokonała podsumowania stylu artystycznego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×