Vermeer - malarstwo poza czasem

Vermeer, Beyond Time, Francja 2017

Dokument pozwala zanurzyć się w XVII-wiecznym świecie Johannesa Vermeera i odkryć na nowo geniusz tajemniczego malarza. Przenosi widza do Holandii u szczytu ekonomicznego rozkwitu.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jean-Pierre Cottet, Guillaume Cottet

Vermeer - malarstwo poza czasem w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Jean-Pierre Cottet Reżyseria
  • Guillaume Cottet Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument pozwala zanurzyć się w XVII-wiecznym świecie Johannesa Vermeera i odkryć na nowo geniusz tajemniczego malarza. Przenosi widza do Holandii u szczytu ekonomicznego rozkwitu, gdzie okrutny los skazał genialnego artystę na anonimowość. Jeden z najsłynniejszych artystów wszech czasów, Johannes Vermeer, umarł w zapomnieniu, dlatego ustalenie faktów na temat jego życia to dla badaczy nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że jego spuścizna, która po latach od śmierci mistrza zyskała międzynarodowe uznanie, liczy zaledwie 37 obrazów.

Dokument pozwala zanurzyć się w XVII-wiecznym świecie Johannesa Vermeera i odkryć na nowo geniusz tajemniczego malarza. Przenosi widza do Holandii u szczytu ekonomicznego rozkwitu, gdzie okrutny los skazał genialnego artystę na anonimowość. Jeden z najsłynniejszych artystów wszech czasów, Johannes Vermeer, umarł w zapomnieniu, dlatego ustalenie faktów na temat jego życia to dla badaczy nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że jego spuścizna, która po latach od śmierci mistrza zyskała międzynarodowe uznanie, liczy zaledwie 37 obrazów. Kim był ten człowiek, który zapisał się w zbiorowej świadomości jako nieszukający poklasku samotnik?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×