Virginia i jej problemy

What's Wrong with Virginia, USA 2010

Szeryf ze zdominowanego przez mormonów miasteczka w USA ubiega się o miejsce w stanowym senacie. Jego kariera staje pod znakiem zapytania, gdy córka nawiązuje romans z synem kochanki ojca.

  • Czas trwania: 115 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
  • Reżyseria: Dustin Lance Black

Virginia i jej problemy w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Dustin Lance Black Scenariusz
  • Dustin Lance Black Reżyseria
  • Killer Films Producent
  • TicTock Studios Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Miasteczko w zdominowanej przez mormonów południowej części USA. Szeryf Richard Tipton ubiega się o miejsce w stanowym senacie. Wygrana w wyborach staje pod znakiem zapytania, gdy jego córka Jessie nawiązuje romans z nastoletnim Emmettem. Chłopak chciałby opuścić miejscowość i wyjechać do Kalifornii. W tych planach wspiera go niezrównoważona psychicznie matka, którą łączy z szeryfem wieloletni romans. Gdy dla dobra kariery politycznej Richard postanawia zerwać z Virginią, kobieta jest gotowa na wszystko, by go zatrzymać przy sobie.

Małe senne miasteczko w zdominowanym przez Mormonów południowym zakątku USA. Miejscowy szeryf Richard Tipton (Ed Harris) ubiega się o miejsce w stanowym senacie. Wygrana w wyborach staje pod znakiem zapytania, gdy jego córka Jessie (Emma Roberts) nawiązuje romans z nastoletnim Emmettem (Harrison Gilbertson). Emmett chciałby opuścić małe, głęboko religijne miasteczko i wyjechać do Kalifornii. W tych planach wspiera go matka (Jennifer Connelly), niezrównoważona psychicznie kobieta, którą łączy wieloletni romans z szeryfem. Kiedy dla dobra politycznej kariery Richard postanawia zerwać z Virginią, nieobliczalna kobieta jest gotowa na wszystko. Zaczyna zaś od symulowania ciąży.

Kiedy w 2008 roku Dustin Lance Black zdobył Oscara za scenariusz „Obywatela Milka” Gusa van Santa, wielu widziało w 34-latku nowe „cudowne dziecko Hollywood”. Dwa lata później Black zajął się reżyserią, debiutując słodko-gorzkim komediodramatem „Virginia i jej problemy”, reklamowanym sloganem „proste życie nigdy nie jest proste”. Black, sam dorastający w konserwatywnym mormońskim otoczeniu, zdołał znakomicie przedstawić relacje panujące w niewielkiej konserwatywnej społeczności. Jego praca reżyserska i autorski scenariusz na nic by się jednak zdały, gdyby nie doborowa obsada, która je zmaterializowała. W Virginię wcieliła się Jennifer Connelly („Requiem dla snu”, „Małe dzieci”, Oscar i Złoty Glob za występ w „Pięknym umyśle”), w szeryfa Tiptona Ed Harris („Pollock”, „Piękny umysł”, „Historia przemocy”), a na drugim planie świetnie zaprezentowali się młodzi aktorzy: Emma Roberts („Twelve”, „Sztuka dorastania”) i Harrison Gilbertson („Beneath Hill 60”).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×