W cieniu wież: Liceum Stuyvesant 11 września

In the Shadow Of the Towers: Stuyvesant High on 9/11, USA 2019

Dokument przedstawia wydarzenia związane z zamachem terrorystycznym na wieże World Trade Center 11 września 2001 roku z perspektywy uczniów szkoły średniej.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Amy Schatz

W cieniu wież: Liceum Stuyvesant 11 września w telewizji

ZwińRozwiń
 • Premiera

  Piątek 13.09.2019 23:35

  HBO2

 • Premiera

  Czwartek 12.09.2019 23:20

  HBO

Multimedia

Twórcy

 • Jeffrey Dye Producent
 • Amy Schatz Producent
 • Amy Schatz Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Twórcy przedstawiają wydarzenia związane z zamachem terrorystycznym na wieże World Trade Center 11 września 2001 roku z perspektywy uczniów szkoły średniej Stuyvesant, znajdującej się kilka przecznic dalej. Łączą materiały dotyczące ataku z wywiadami z ludźmi, którzy jako nastolatkowie znaleźli się w centrum strefy zero. Jako dorośli już ludzie, pochodzący często z rodzin imigrantów, mówią o nienawiści w stosunku do przedstawicieli mniejszości, która pojawiła się po 11 września.

Dokument HBO przedstawiający wyjątkową perspektywę na tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 11 września 2001 roku. Kiedy 11 września w 2001 roku wieże World Trade Center zostały zaatakowane, uczniowie znajdującej się kilka przecznic dalej szkoły średniej Stuyvesant właśnie rozpoczęli swój dzień. Dokument HBO przedstawia wyjątkową perspektywę tego dnia, czerpiąc z intymnych zwierzeń naocznych świadków tamtych dramatycznych wydarzeń. Łączy materiały dotyczące ataku z wywiadami z ludźmi, którzy jako nastolatkowie znaleźli się niespodziewanie w samym centrum strefy zero. Teraz jako dorośli już ludzie, pochodzący często z rodzin imigrantów, mówią o nienawiści w stosunku do przedstawicieli mniejszości, jaka pojawiła się po 11 września. Opowiadają również o swoich przyjaźniach z kolegami ze szkoły oraz tłumaczą w jaki sposób pamiętny dzień ukształtował ich na resztę życia. Wyreżyserowany przez siedmiokrotną zdobywczynie nagrody Emmy Amy Schatz (Parkland) film dokumentalny HBO przedstawia nową perspektywę na atak terrorystyczny, który miał miejsce 11 września 2001 roku w Nowym Jorku.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×