W imię honoru

W imię honoru, Polska 2016

Gen. Bronisław Kwiatkowski, adm. Andrzej Karweta i gen. Andrzej Błasik zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Wdowy opowiadają o ich karierach zawodowych i najważniejszych dokonaniach.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Anita Gargas

W imię honoru w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Anita Gargas Reżyseria
  • Mikołaj Gliniecki Zdjęcia
  • Rafał Salata Montaż
  • Anita Gargas Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Poruszająca opowieść o trzech wybitnych dowódcach Sił Zbrojnych RP - gen. Bronisławie Kwiatkowskim, adm. Andrzeju Karwecie i gen. Andrzeju Błasiku - którzy 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie smoleńskiej. Krystyna Kwiatkowska, Mariola Karweta i Ewa Błasik opowiadają, w jakich okolicznościach poznały przyszłych mężów, mówią o ich błyskotliwych karierach zawodowych i najważniejszych dokonaniach. Bohaterowie filmu reprezentowali trzy rodzaje wojsk: lotnictwo, marynarkę wojenną i siły operacyjne.

Poruszająca opowieść o trzech wybitnych dowódcach Sił Zbrojnych RP, którzy 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie w Smoleńsku: gen. Bronisławie Kwiatkowskim, adm. Andrzeju Karwecie, i gen. Andrzeju Błasiku. Narratorkami filmu są ich żony. Krystyna Kwiatkowska, Mariola Karweta i Ewa Błasik opowiadają, w jakich okolicznościach poznały przyszłych mężów i jak doszło do ślubu. Przypominają najważniejsze momenty w ich karierach zawodowych, a także najistotniejsze dokonania. Historia o trzech dowódcach, reprezentujących trzy - na podobieństwo żywiołów (powietrze, woda, ziemia) - rodzaje wojsk: lotnictwo, marynarka, siły operacyjne i ich wspólny kres, którym jest tragiczna katastrofa w Smoleńsku. Wdowy kreślą obraz ostatnich chwil z mężami. Relacjonują, jak dotarły do nich informacje o tym, co się wydarzyło w Rosji. Opisują swoje emocje z 10 kwietnia 2010 r. , a także późniejsze obawy i niepokojące pytania, które rodziły się w miarę trwania badania okoliczności katastrofy i śledztwa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×