W jednym - o przyjaźni, miłości i śmierci Janiny Garyckiej

W jednym - o przyjaźni, miłości i śmierci Janiny Garyckiej, Polska 2003

O Janinie Garyckiej mówią przyjaciele, a ich wspomnieniom towarzyszą filmowe materiały archiwalne oraz fotografie ze zbiorów prywatnych.

  • Czas trwania: 41 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Antoni Krauze

W jednym - o przyjaźni, miłości i śmierci Janiny Garyckiej w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Antoni Krauze Autor
  • Antoni Krauze Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Janina Garycka - doktor filologii, malarka, konserwator zabytków, scenograf. Od początku związana z Piwnicą pod Baranami. Kiedy powstał kabaret, została jego kierownikiem literackim, wynajdywała teksty, podsuwała pomysły programów, promowała. Była strażniczką tradycji i szarą eminencją Piwnicy. Jej mieszkanie na placu Na Groblach stało się centrum życia towarzyskiego Krakowa. Mieszkał w nim również Piotr Skrzynecki. Wspólne życie Piotra i Janiny do dziś pozostaje zagadką. Janina zmarła w 1997 roku, pół roku po śmierci Piotra.

Janina Garycka - doktor filologii, malarka, konserwator zabytków, scenograf. Od początku związana z Piwnicą pod Baranami. Kiedy powstał kabaret, została jego kierownikiem literackim, wynajdywała teksty, podsuwałapomysły programów, promowała. Była strażniczką tradycji i szarą eminencją Piwnicy. Jej mieszkanie na placu Na Groblach stało się centrum życia towarzyskiego Krakowa. Mieszkał w nim również Piotr Skrzynecki. Wspólne życie Piotra i Janiny do dziś pozostaje zagadką. Janina zmarła w 1997 roku, pół roku po śmierci Piotra.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×