W piwnicy

Im Keller, Austria 2014

Dokument o najbardziej skrywanych, często wstydliwych i potępianych przez społeczeństwo namiętnościach. Ulrich Seidl ogląda zakamarki austriackich piwnic.

  • Czas trwania: 81 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Ulrich Seidl

W piwnicy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Ulrich Seidl Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W Austrii wiele osób spędza w piwnicy więcej czasu niż we własnym salonie, który najczęściej urządzony jest tylko na pokaz. Ulrich Seidl uznał to miejsce za lustro ludzkiej duszy. To w piwnicy ujście znajdują prawdziwe hobby, potrzeby, pasje i obsesje.

Prezentowany w Wenecji ostatni dokument twórcy trylogii "Raj". Ulrich Seidl tym razem podgląda najbardziej skrywane zakamarki austriackich piwnic i to co tam znajduje możne nas zakoczyć. "W piwnicy" to znakomity dokument o najbardziej skrywanych, często wstydliwych i potępianych przez społeczeństwo namiętnościach. Piwnica to miejsce owiane tajemnicą, nie wiadomo co można tam znaleźć. W naszej podświadomości to znajdujące się pod ziemią pomieszczenie, jawi się jako miejsce ciemności, strachu - siedlisko ludzkiej otchłani. W Austrii piwnica to również przestrzeń, w której spędza się dużo wolnego czasu. Wielu Austriaków to właśnie w niej przebywa dłużej niż w we własnym salonie, który najczęściej urządzony jest tylko na pokaz. W filmie Ulricha Seidla piwnica to jednak przede wszystkim lustro ludzkiej duszy, z całym jej mrocznym bagażem. To w piwnicy właśnie ujście znajdują prawdziwe hobby, potrzeby, pasje i obsesje. Film, choć dotyczy tylko Austriaków, jest w gruncie rzeczy opowieścią uniwersalną i bardzo wiele mówi o nas samych. Świetnie nakręcony i uciekający od łatwych odpowiedzi obraz, udowadnia po raz kolejny filmową klasę twórcy niezapomnianej trylogii: "Raj: Miłość", "Raj: Nadzieja" i "Raj: Wiara".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×