W pogoni za smokiem

Chasing the Dragon, Wielka Brytania 2012

Wraz z otwarciem się na świat w Państwie Środka wzrasta liczba ludzi uzależnionych od środków odurzających. Film pokazuje walkę chińskiej policji z nasilającym się problemem.

 • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny

W pogoni za smokiem w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 13.01.2016 02:55

  TVP 2

 • Wtorek 29.12.2015 04:05

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Poniedziałek 28.12.2015 22:50

  TVP 2

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Mimo że Chiny przeżywają boom gospodarczy, ekonomiści prognozują nieuchronny spadek tempa wzrostu. Wraz z otwarciem się na świat w Państwie Środka wzrasta liczba ludzi uzależnionych od środków odurzających. Stają się one modne zwłaszcza w kręgach chińskich elit finansowych. W związku z tym sąsiednia Birma zwiększyła produkcję metaamfetaminy na rynek chiński i, pośrednio, na australijski. Gdy gospodarka Chin zwolni, realne stanie się związane z narkotykami zagrożenie wzrostem przestępczości.

Film dokumentalny o walce policji chińskiej z nasilającym się problemem narkotyków. Chiny przeżywają obecnie boom, ale ekonomiści prognozują nieuchronny spadek tempa wzrostu gospodarczego. Wraz z otwarciem na świat, w Chinach wzrasta liczba uzależnionych od środków odurzających. Stają się one wyjątkowo modne, zwłaszcza w kręgach chińskich nowobogackich. Sąsiednia Birma zwiększyła w związku z tym produkcję metamfetaminy na rynek chiński i pośrednio australijski. Kiedy godpodarka Chin zwolni, realne stanie się lawinowe zagrożenie wzrostem przestępczości, związanej z narkotykami.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×