W poszukiwaniu Lawrence'a

In Search of Lawrence, Wielka Brytania 1997

Podróżnik Michael Asher wyrusza śladami T.E. Lawrence'a przez Pustynię Arabską. Wyposażony jest wyłącznie w taki sam ekwipunek i takie same zasoby jakimi przed wielu laty dysponował Lawrence.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

W poszukiwaniu Lawrence'a w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Michael Asher były skoczek spadochronowy i członkiem oddziałów SAS, jest znawcą Arabii i podróżnikiem. W programie podejmuje się odtworzenia podróży T.E. Lawrence'a przy użyciu takich samych metod transportu, ekwipunku i zasobów jakie miał do swojej dyspozycji Lawrence. Widzowie mogą śledzić wyprawę Ashera przez bliskowschodnią pustynię, aż po brzegi Jordanu.

Pustynia Arabska jest bardzo niebezpiecznym, zmiennym i kapryśnym terenem, na którym niesłychanie szybko i łatwo można zgubić się i zginąć. Z nagłymi burzami piaskowymi i niespodziewanymi ulewami to miejsce do którego każdy samotny podróżnik musi podejść z rozwagą i szacunkiem. Michael Asher jest byłym skoczkiem spadochronowym i członkiem oddziałów SAS, znawcą Arabii i podróżnikiem, który ma na swoim koncie pokonanie ponad 25 tysięcy kilometrów na grzbiecie wielbłąda i pieszo. W tym filmie podejmuje się odtworzenia podróży T.E. Lawrence'a przy użyciu takich samych metod transportu, ekwipunku i zasobów jakie miał do swojej dyspozycji Lawrence. Program śledzi wyprawę Ashera przez bliskowschodnią pustynię aż po brzegi Jordanu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×