W poszukiwaniu zaginionego świata

The Real Lost World, 0

Dokument, zainspirowany powieścią Arthura Conana Doyle'a "Zaginiony świat", przedstawia zespół Ricka Westa podczas poszukiwań nowych form życia w wenezuelskich jaskiniach.

  • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Film dokumentalny

W poszukiwaniu zaginionego świata w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Roraima to wenezuelski płaskowyż, wznoszący się nad dżunglą na wysokość ok. 1500 m. Wyżyna powstała w okresie, kiedy kontynenty Ameryki i Afryki oderwały się od siebie. Region ten od prawie 500 lat odwiedzają poszukiwacze złota, badacze i romantycy. Urzeczony tą krainą Arthur Conan Doyle opisał podróż odkrywców do świata współcześnie żyjących dinozaurów i prymitywnych ludów zamieszkujących dżunglę. Kamera towarzyszy ekspedycji Ricka Westa, która wyrusza na poszukiwania "zaginionego świata" w nigdy przedtem nie penetrowanej przez ludzi jaskini.

Roraima to tajemniczy wenezuelski płaskowyż, wznoszący się nad dżunglą na wysokość około 1500 m. Ta prastara wyżyna, której formy skalne swoim kształtem przypominają dinozaury, a wznosząca się na niej góra nosi nazwę tepui, powstała w okresie, kiedy kontynenty Ameryki i Afryki oderwały się od siebie. Region ten od prawie 500 lat odwiedzają poszukiwacze złota, badacze i romantycy. Urzeczony tą niezykłą krainą, Arthur Conan Doyle opisał podróż wielkich odkrywców do świata współcześnie żyjących dinozaurów i prymitywnych ludów zamieszkujących mglistą dżunglę, odizolowaną od reszty świata. Towarzyszymy ekspedycji Ricka Westa, która wyrusza na poszukiwania "zaginionego świata" w nigdy przedtem nie penetrowanej przez ludzi jaskini. Aby dotrzeć do Roraimy, nasi śmiałkowie przedzierają się przez dżunglę i przeprawiają przez rzeki pełne węży i piranii. Wewnątrz pieczary ujrzymy rzadkie i nowo odkryte gatunki nietoperzy, węży i owadów, czyli zwierzęta "zaginionego świata".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×