W rękach Bogów

In the Hands of Gods, Wielka Brytania 2007

Grupa pięciu brytyjskich młodych piłkarzy-amatorów w wieku od 17 do 22 lat postanawia odbyć podróż życia. Udają się do Buenos Aires na spotkanie z Diegiem Maradoną.

  • Czas trwania: 110 minut, Gatunek: Film dokumentalny

W rękach Bogów w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Grupa pięciu brytyjskich młodych piłkarzy-amatorów w wieku od 17 do 22 lat postanawia odbyć podróż życia. Udają się do Buenos Aires na spotkanie z Diegiem Maradoną. Wyprawa niemal pozbawionych pieniędzy chłopaków okazuje się być nie tylko spełnieniem życiowego marzenia, ale także celem samym w sobie. Młodzi sportowcy, reprezentujący w doskonały sposób przekrój brytyjskiego społeczeństwa, dowiadują się dużo o sobie i zaczynają zastanawiać się nad kwestiami innymi niż piłka nożna.

Grupa pięciu brytyjskich młodych piłkarzy-amatorów w wieku od 17 do 22 lat postanawia odbyć podróż swojego życia. Udają się do Buenos Aires, gdzie chcą spotkać się ze swoim idolem i wielką piłkarską gwiazdą Diegiem Maradoną. Wyprawa niemal pozbawionych pieniędzy chłopaków okazuje się być nie tylko spełnieniem życiowego marzenia, ale także celem samym w sobie. Młodzi sportowcy, reprezentujący w doskonały sposób przekrój brytyjskiego społeczeństwa, dowiadują się dużo o sobie i zaczynają zastanawiać się nad kwestiami zupełnie innymi niż piłka nożna. Tytuł dokumentu pochodzi od "Ręki Boga", popularnej nazwy jednego z goli strzelonych przez Maradonę. W roku 1986 odbywają się meksykańskie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Argentyna w ćwierćfinale gra z Anglią. Maradona zdobywa dwie bramki: jedną ręką, czego nie zauważa sędzia, a drugą po biegu przez niemal całe boisko. Obie zapisują się w annałach piłki nożnej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×