W sercu Tunezji

Francja 0

Tunezja już w czasach Homera została uznana za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Oczarowała również Odyseusza. Dziś z uroków tego kraju korzystają turyści z różnych stron świata.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

W sercu Tunezji w telewizji

ZwińRozwiń
  • Wtorek 09.02.2010 03:35

    iTVN

Opis programu

ZwińRozwiń

Tunezja już w czasach Homera została uznana za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Oczarowała również Odyseusza. Dziś z uroków tego kraju korzystają turyści z różnych stron świata. Nadal kultywuje się tu spokojny model życia wykształcony w starożytności. Mężczyźni chętnie przesiadują w kawiarniach, pijąc tradycyjną miętową herbatę i paląc słynną fajkę wodną, a kobiety robią zakupy na targu.

Tunezja... Od czasów Homera poeci nie przestali opiewać jej czaru. Odyseusz uznał ją za tak piękną, że chciał na niej pozostać na zawsze. Dziś z jej uroków może skorzystać każdy turysta, nie pomniejsza to jednak w niczym urody tej ziemi. Nadal kultywuje się tu spokojny model życia wykształcony w starożytności. Mężczyźni chętnie przesiadują w kawiarniach, pijąc tradycyjną miętową herbatę i paląc słynną fajkę wodną, a kobiety robią zakupy na targu. Stragany uginają się pod kolorowym ciężarem dojrzałych warzyw i soczystych owoców oraz srebrzystych ławic ryb złowionych tego samego dnia. Są świeżutkie, a wybór jest ogromny. Na błękitnym niebie świeci mocno słońce, biel domów bije po oczach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×