W Teheranie już nie rosną granaty

Tehran Has No More Pomegranates, Iran 2006

Autor dokumentu o historii Teheranu pokazuje transformację, którą przeszło miasto, stając się największą metropolią Bliskiego Wschodu. Porównuje przeszłość stolicy z osiągnięciami współczesności.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Film dokumentalny

W Teheranie już nie rosną granaty w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o historii Teheranu, pokazujący transformację, którą przeszło miasto, stając się największą metropolią Bliskiego Wschodu. Reżyser porównuje przeszłość stolicy z osiągnięciami współczesności. Przeprowadza widza przez zawiłe losy miasta, przewroty wojskowe, ingerencje obcych państw i rewolucję islamską. Kadry ze współczesnego Teheranu przeplatają się z niepublikowanymi materiałami archiwalnymi z ostatnich 120 lat. Dowcipna narracja i doskonała ścieżka dźwiękowa składają się na niepowtarzalny portret stolicy Iranu.

Realizowany przez ponad pięć lat dokument opowiada o historii Teheranu pokazując niezwykłą transformację, jaką przeszło miasto stając się największą metropolią Bliskiego Wschodu. Reżyser Massoud Bakhshi w dowcipny i inteligentny sposób porównuje przeszłość miasta z osiągnięciami współczesności. Filmowiec z dużą lekkością przeprowadza widza przez zawiłe losy miasta, przewroty wojskowe, ingerencje obcych państw i rewolucję islamską. Kadry ze współczenego Teheranu przenikają się z nigdy nie publikowanymi wcześniej materiałami archiwalnymi z ostatnich 120 lat. Dowcipna, nie pozbawiona ironii i sarkazmu narracja, a także doskonała ścieżka dźwiękowa składają się na niepotwarzalny, niezwykle oryginalny portret stolicy Iranu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×