Wakacyjne przypadki nad jeziorem Garda

Der Ferienarzt am Gardasee, Niemcy/Austria 2004

Niemiecki lekarz mieszkający nad jeziorem Garda we Włoszech poznaje dyrektorkę hotelu od lat utrzymującą bliskie kontakty z włoskim księciem. Okazuje się, że oboje spotkali się przed laty.

 • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film przygodowy
 • Reżyseria: Dieter Kehler

Wakacyjne przypadki nad jeziorem Garda w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 23.07.2010 11:30

  TVP 2

 • Czwartek 21.01.2010 12:30

  TVP 2

Twórcy

 • Ulrich del Mestre Scenariusz
 • Dieter Kehler Reżyseria
 • ZDF Enterprises GMBH Zweites Deutsches Ferns Enterprises Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Niemiecki lekarz Matthias Hellberg mieszka i pracuje nad jeziorem Garda w północnych Włoszech. Pewnego dnia zostaje wezwany do jednego z hoteli, do kilkuletniej Luzie Schroeder. Tu poznaje nową dyrektorkę hotelu, Bettinę Stahl. Kobieta od lat utrzymuje bliskie kontakty z włoskim księciem Claudio Maldinim, który ma pałac nad jeziorem. Samotny wdowiec pragnie się z nią ożenić, lecz ona odrzuca ponawiane oświadczyny. Gdy dzwoni do niej Matthias, proponując spotkanie, z radością przyjmuje zaproszenie. Okazuje się, że oboje spotkali się przed laty.

Dr Matthias Hellberg, niemiecki lekarz z Hamburga, od dwóch lat mieszka i pracuje nad jeziorem Garda w północnych Włoszech, prowadząc tam prywatny gabinet. Kocha Włochy, znakomicie się tam czuje, ma wielu przyjaciół i znajomych. Pewnego dnia zostaje wezwany do jednego z hoteli nad jeziorem, do kilkuletniej Luzie Schroeder, która silnie gorączkuje. Poznaje jej rodziców: Heike i Gero, a przy okazji spotyka też nową dyrektorkę hotelu, Bettinę Stahl, atrakcyjną szatynkę, która uważnie mu się przygląda i próbuje zagadywać. Niestety, Matthias odbiera kolejne wezwanie do chorego, nie ma więc czasu na rozmowy. Jego następną pacjentką jest młoda surferka Lena, która wraz z innymi surferami rozbiła obóz nad jeziorem. Dziewczyna ma anginę, ale znacznie bardziej niż stan zdrowia martwi ją fakt, że przystojny surfer Ingo, ciągle rozpamiętujący śmierć swej dawnej ukochanej, nie zwraca na nią uwagi. Bettina od lat utrzymuje bliskie kontakty z włoskim księciem Claudio Maldinim, który ma pałac nad jeziorem. Samotny wdowiec darzy Bettinę gorącym uczuciem, pragnie się z nią ożenić, lecz ona odrzuca jego systematycznie ponawiane oświadczyny. Za to gdy Matthias dzwoni do niej wieczorem, proponując spotkanie, z radością przyjmuje zaproszenie. Okazuje się, że oboje spotkali się już przed laty na młodzieżowym obozie żeglarskim. Teraz miło wspominają dawne czasy i uświadamiają sobie, że są sobą wzajemnie zafascynowani. Podczas kolejnej wizyty w pałacu Claudia Maldiniego Bettina zdobywa się na odwagę i oświadcza księciu, że chce z nim ostatecznie zerwać. Claudio szaleje z zazdrości, podejrzewa, że ma rywala. Próbuje zatrzymać Bettinę, ale ona trwa przy swoim. Jedzie z Matthiasem do hotelu w innym miasteczku, zostają kochankami. Niestety, sielankę przerywa im nagły telefon z pałacu: Bettina zostaje pilnie wezwana do Claudia, który chcąc ją odzyskać uciekł się do pewnego kłamstwa.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×