Wakacyjne przypadki w dolinie Wachau

Der Ferienarzt in der Wachau, Niemcy 2004

Doktor Ben Berger mieszka w dolinie Wachau nad Dunajem. Verena Kern, matka 8-letniego Tobiego, pilotuje grupy turystów na statku wycieczkowym. Pewnego dnia kobieta zabiera chłopca ze sobą na statek.

 • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Film obyczajowy
 • Reżyseria: Hans-Juergen Toegel

Wakacyjne przypadki w dolinie Wachau w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 13.08.2010 11:30

  TVP 2

 • Czwartek 11.02.2010 12:15

  TVP 2

Twórcy

 • Barbara Engelke Scenariusz
 • Hans-Juergen Toegel Reżyseria
 • ZDF Enterprises GMBH Zweites Deutsches Ferns Enterprises Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Doktor Ben Berger mieszka w miasteczku Durnstein w dolinie Wachau nad Dunajem. Verena Kern, matka 8-letniego Tobiego, pilotuje grupy turystów na statku wycieczkowym Mozart. Pewnego dnia kobieta zabiera chłopca ze sobą na statek. Gdy Tobi dostaje gorączki, okazuje się, że zachorował na szkarlatynę. Kapitan prosi matkę, aby wraz z synem zeszli na ląd. Wezwany do chorego dr Berger zabiera oboje do siebie. Niebawem Tobi czuje się lepiej, a Verena, przekonana, że Ben jest żonaty z piękną brunetką Karlą, wraca do pracy na statku.

Doktor Ben Berger mieszka i pracuje w miasteczku Durnstein w malowniczej dolinie Wachau nad Dunajem. Z kolei Verena Kern, matka 8 - letniego Tobiego, którego od czasu rozwodu z mężem, muzykiem Manfredem, sama wychowuje, pilotuje grupy turystów na statku wycieczkowym Mozart. Gdy pewnego dnia matka Vereny, która zwykle opiekowała się Tobim pod niebecność córki, musi pilnie wyjechać, Verena zabiera chłopca ze sobą na statek. Niestety, Tobi dostaje gorączki, okazuje się, że zachorował na szkarlatynę. W trosce o zdrowie pozostałych pasażerów, kapitan prosi Verenę, aby wraz z synem zeszła na ląd. Wezwany do chorego dziecka dr Berger zabiera ich oboje do siebie, a gdy Verena nie może znaleźć wolnego pokoju w hotelu, oferuje im gościnę także na kilka następnych dni, zwłaszcza że atrakcyjna pilotka od razu wpadła mu w oko. Na szczęście, przepisany przez Bergera antybiotyk szybko zaczyna działać i niebawem Tobi czuje się już lepiej. Verena, przekonana, że Ben jest żonaty z piękną brunetką Karlą, którą u niego poznała, wraca do pracy na statku. Opiekę nad chorym synem powierza swojemu byłemu mężowi, który przyjeżdża po Tobiego do domu doktora Bergera. Manfred zapomina jednak zabrać lekarstwo Tobiego. Ojciec i syn udają się do opactwa Melk, gdzie Manfred chce odwiedzić swego dawnego przyjaciela, Arndta, który został księdzem. Tymczasem Karla Berger, która prowadzi aptekę w miasteczku, a w wolnych chwilach jeździ po okolicy na motocyklu, poznaje przystojnego producenta muzycznego, Thomasa Steirera, który przyjechał na krótko do doliny Wachau. Chory na cukrzycę Thomas niebawem zjawia się w aptece Karli po zapas insuliny, licząc, że przy okazji uda mu się zacieśnić znajomość z atrakcyjną motocyklistką. Ale gdy Karla proponuje, żeby receptę na insulinę wypisał mu dr Ben Berger, Thomas, przekonany, że to mąż Karli, z żalem porzuca swoje plany. Przypadek jednak sprawia, że zabiera z apteki opakowanie z niewłaściwym lekiem. Gdy Karla spostrzega pomyłkę, natychmiast zawiadamia Bena.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×