Walka o Tybet

Struggle for Tibet, Niemcy 2013

Film zrealizowany przez niemieckich dokumentalistów, pokazujący, że polityka Pekinu wobec Tybetu oraz jego rdzennych mieszkańców nie jest starciem kultur i religii, lecz ma podłoże ekonomiczne.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Thomas Weidenbah

Walka o Tybet w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 31.03.2016 01:15

  TVP 2

 • Wtorek 09.02.2016 04:40

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Poniedziałek 08.02.2016 22:50

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Thomas Weidenbah Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film zrealizowany przez niemieckich dokumentalistów, pokazujący, że polityka Pekinu wobec Tybetu oraz jego rdzennych mieszkańców nie jest starciem różnych kultur i religii, lecz ma podłoże ekonomiczne. Państwu Środka chodzi o wykorzystanie zgromadzonych w tybetańskich lodowcach mas wodnych. System kanałów, tuneli i zapór ma skierować zasoby wodne do cierpiących na brak wody rozwijających się terenów północno-wschodnich Chin. Realizacja tej polityki to klęska dla mieszkańców północnych Indii i Bangladeszu.

Kiedy słyszymy o polityce Chin wobec Tybetu i Tybetańczyków, widzimy w tym głównie starcie różnych kultur i religii. Film zrealizowany przez wielokrotnie nagradzanych na różnych festiwalach niemieckich dokumentalistów dowodzi, że polityka Pekinu wobec Tybetu i jego rdzennych mieszkańców ma przede wszystkim podłoże ekonomiczne. Chodzi o wykorzystanie ogromnych mas wodnych zgromadzonych w tybetańskich lodowcach na potrzeby Królestwa Środka. System wielkich kanałów, tuneli i zapór ma skierować zasoby wodne z Dachu Świata do cierpiących na brak wody rozwijających się ekonomicznie terenów północno - wschodnich Chin. Nowy slogan głoszony przez wojskowych brzmi: "Wody Tybetu ratunkiem dla Chin". Tymczasem realizacja tej polityki to dramatyczna klęska dla mieszkańców Północnych Indii i Bangladeszu.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×