Walka o wodę

Polska 2010

Brak czystej, zdrowej wody odczuwa jedna szósta światowej populacji. Wiadomo, że bez niej nie da się żyć, a za używanie trzeba płacić. Często najdroższa jest tam, gdzie panuje największa bieda.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Walka o wodę w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Brak dobrej, czystej, zdrowej wody odczuwa jedna szósta światowej populacji, w czasie suszy umierają miliony ludzi, a ponad miliard ma utrudniony do niej dostęp. Wiadomo, że bez niej nie da się żyć, a za używanie trzeba płacić. Często najdroższa jest tam, gdzie panuje największa bieda. Są kraje, które eksportują wodę, ale i takie, które, ratując się przed suszą, odsalają wodę morską. Jest więc oczywiste, że woda musi kosztować. Problem leży w tym, że coraz droższe jest jej pozyskiwanie, uzdatnianie i dystrybucja.

Brak dobrej, czystej, zdrowej wody odczuwa jedna szósta światowej populacji, w czasie suszy umierają miliony ludzi, a ponad miliard ma utrudniony do niej dostęp. Wiadomo, że bez niej nie da się żyć, a za używanie trzeba płacić. Często najdroższa jest tam, gdzie panuje największa bieda. Są kraje, jak Turcja, Kanada, które eksportują wodę, ale i takie jak Hiszpania czy Japonia, które ratując się przed suszą, odsalają wodę morską. Jest więc oczywiste, że woda musi kosztować. Problem leży w tym, że coraz droższe jest jej pozyskiwanie, uzdatnianie i dystrybucja. W wielu krajach - w tym w Polsce - podejmuje się działania, by oszczędzać zużycie wody, umiejętnie ją gromadzić i racjonalnie wykorzystywać. O niektórych aspektach światowej batalii, by czysta i zdrowa woda była dostępna dla wszystkich ludzi, opowiada film "Walka o wodę".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×