Walkiria

Valkyrie, USA/Niemcy/Włochy/Hiszpania/Francja/Japonia/Wielka Brytania 2008

Pułkownik Claus von Stauffenberg obmyśla plan zabicia Hitlera i odsunięcia nazistów od władzy. Udaje się do Wilczego Szańca, aby osobiście przeprowadzić zamach na wodza III Rzeszy.

 • Czas trwania: 130 minut, Gatunek: Dramat wojenny
 • Reżyseria: Bryan Singer

6

Ocena redakcji

Typowy hollywoodzki produkt: gładki, pozbawiony kontrowersji, ale za to pełen patriotycznych frazesów...

Walkiria w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Tom Cruise jako Claus von Stauffenberg
 • Kenneth Branagh jako Henning von Tresckow
 • Bill Nighy jako Friedrich Olbricht
 • Tom Wilkinson jako Friedrich Fromm
 • Carice van Houten jako Nina von Stauffenberg
 • Thomas Kretschmann jako Otto Ernst Remer
 • Terence Stamp jako Ludwig Beck
 • Eddie Izzard jako Erich Fellgiebel

Więcej »

Twórcy

 • David Arnold Drugi reżyser
 • Basia Baumann Drugi reżyser
 • Lee Cleary Drugi reżyser
 • Sabina Franke Drugi reżyser
 • Gerry Gavigan Drugi reżyser
 • Kemal Görgülü Drugi reżyser
 • Katja Sambeth Drugi reżyser
 • Paul Schneider Drugi reżyser

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Pułkownik Claus von Stauffenberg wraca ranny z frontu. W 1943 roku rozpoczyna pracę na stanowisku oficera sztabowego Ogólnego Urzędu Sił Zbrojnych w Berlinie. Pułkownik zawiązuje współpracę z członkami ruchu oporu. Wspólnie opracowują plan pod kryptonimem "Walkiria", który ma na celu zabicie Hitlera i odsunięcie nazistów od władzy. Stauffenberg decyduje się osobiście przeprowadzić zamach. Udaje się do Wilczego Szańca - kwatery główniej führera.

II wojna światowa. Pułkownik Claus von Stauffenberg (Tom Cruise) zostaje ciężko ranny podczas walk w Tunezji. Po trwającej dwa miesiące rekonwalescencji obejmuje funkcję oficera sztabowego w Ogólnym Urzędzie Sił Zbrojnych w berlińskim biurze. Wkrótce mężczyzna oraz inni wysocy rangą wojskowi, między innymi generał Henning von Tresckow (Kenneth Branagh), zawiązują spisek przeciwko Führerowi, który ma odsunąć jego i pozostałych nazistów od władzy. Uważają, że tylko tak drastyczny i ryzykowny krok może uratować naród niemiecki przed nieuniknioną porażką. Pierwszym etapem tajnej operacji o kryptonimie "Walkiria" jest zamach na życie samego Adolfa Hitlera (David Bamber). Okaleczony podczas wojny Stauffenberg chce jednak przeprowadzić go osobiście. Pułkownik, wyposażony w ładunki wybuchowe, wyrusza 20 lipca 1944 roku do Wilczego Szańca na Mazurach do pilnie strzeżonej kwatery głównej nazistowskiego przywódcy.

Recenzje

Komentarze

Skomentuj
 • Biedactwa (gość)

  Biedne te tutejsze trole PO, a i rosyjskie i niemieckie. Gazetka od jakiegoś czasu już nie niemiecka, i najwyraźniej nie mają w niej swoich "administratorów" usuwających pośpiesznie takie wpisy jak "Dlaczego Tusk utajnił raport NIK". Biedactwa robią co mogą, śmiecą tutaj bzdurami.

  03.02.2023 00:15
 • AA (gość)

  Lekki kicz, w którym główny bohater wygląda na Amerykanina próbującego wykonać "mission: impossible".

  02.02.2023 23:50
 • Czubis Penis (gość)

  Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie na mą twarz. Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie na me ręce. Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie na me usta. Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie, one krzyczą, one krzyczą. Kiedy wybuchnie smród, spójrzcie na mnie. Kiedy wybuchnie smród, bądźmy razem. Kiedy wybuchnie smród, będzie śmierdzieć. Kiedy wybuchnie smród, proste rzeczy się nie zmienią. Idę na seks z moją upośledzoną córką.

  01.02.2023 23:33
 • Dlaczego Tusk utajnił raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z 2010r. - "największa afera od 1989r." wg dziennikarzy z energetyka24 (gość)

  Tusk w 2010r. urzędową instrukcją negocjacyjną nakazał wynegocjować umowę z Rosją obowiązującą do 2037r. z ceną gazu o połowę większą niż miała reszty Europy. (Czyżby "nie miał czasu" osobiście zajmować się taką "bzdurą" jak umowa gazowa dla Polski?) Wpisz w google:

  * "energetyka24 niekompetencja naruszanie prawa nierzetelnosc miazdzacy raport nik o umowach gazowych z 2010 roku"

  * "energetyka24 kaczynski mial racje gaz z usa znacznie tanszy od rosyjskiego analiza"

  * "money gazprom polska przesyl gazu,218,0,2411994"

  Tzw. mały świadek koronny, na którego powoływał się Tusk w sprawie słynnych taśm prawdy o PO "Sowa i przyjaciele", oskarża Tusków o przyjęcie 600 000 € euro łapówki na rzecz Rosji. Niemieckie🇩🇪 media tak samo jak "wolne media"🇩🇪🇷🇺 są za-POwolne, "nie zdążyły" tego podać. Czy ma to coś wspólnego z rozległą aferą umowy gazowej Tuska z Rosją?

  Raport NIK z 2009r. stwierdził, że Tusk po przejęciu rządów porzucił rozpoczętą przez rząd PiS budowę polskiego gazoportu. Raport ukazał się po 2 latach bezczynności rządu Tuska, wtedy PO rozpoczęło kontynuowanie budowy PiS'owego gazoportu. Do końca swoich rządów "nie zdążyli" go wybudować, a na taśmach prawdy mówili, że "może będzie w 2017". (Czy to wtedy PO uchwaliło, że Tusk może utajniać raporty NIK tak jak ten z 2013r.?)

  Także w 2010r. Tusk rozwiązał powołany w 2006r. rządowy Zespół do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego monitorujący działania rządu m.in. w kwestii Nord Stream. Politycy z prezydentem Kaczyńskim na czele, którzy dostali z kancelarii Tuska bilety na rządowy samolot do Smoleńska, tworzyli wówczas główną grupę prowadzącą działania na rzecz uniezależnienia Polski od rosyjskiej energetyki.

  Gdy Rosja zajęła Krym, Tusk twierdził: "sankcje są niepotrzebne, bo będą nieskuteczne". Zasady moralne? A co to takiego?...

  To m.in. dlatego "komentatorzy" internetowi PO🇩🇪🇷🇺 razem z rosyjskimi🇷🇺 i niemieckimi🇩🇪 tak ciężko "pracują" dla Tuska, wpisz w google:

  * "tvn24 gazeta ru nasz czlowiek tusk ra48624" (Czy obecna wersja tego artykułu została zmieniona w 2022r. względem oryginału z 2008r. - czyżby wycięto serdeczne szczegóły "nowego otwarcia stosunków" i część pochwalczą od tvvn'u? Ojej, ale dlaczego?)

  * "naszeblogi 41923 proceder werbowania agentow trolli w sieci" (Komentarz pod tym artykułem: "29-10-2013 [10:30] - z Niemiec" - kłamanie bezpośrednio z Niemiec🇩🇪 było wtedy po 5 ojro🇩🇪)

  * "energetyka24 thriller polityczny bez zakonczenia szokujace kulisy negocjacji gazowych z 2010 roku"

  * "energetyka24 rewolucja na jamale kuriozalna umowa z gazpromem przechodzi do historii analiza"

  * "money nik ujawnil raport o umowach gazowych,199,0,2410183" (To nie NIK ujawnił, tylko rząd odtajnił utajniony przez Tuska raport NIK - czy money to tzw. "zaprzyjaźnione/wolne media"???)

  * "nik gov umowy gazowe raport nik w calosci jawny"

  01.02.2023 18:18
 • W PIS-DU Z PIS-IORSKA "DEMOKRACJA" (gość)

  Jaka jest prawda o Polsce ?

  FASZYSTOWSKI REZIM KACZY CIEMNOGROD REPUBLIKA BANANOWA SAN ESCOBAR " LEPSZY " SORT TO KOCIE GOWNO,DEBILNA PARSZYWA ZMIANA ZROBILA Z POLAKOW BANKRUTOW I GLODNYCH NEDZARZY,KTORYM BRAKUJE NA JEDZENIE ,LEKI,RACHUNKI,RATY ITD.,A TO TYLKO POCZATEK KOSZMARU,ZA CHWILE INFLACJA DOBIJE DO 20%,A 01.01.2023 NIE BEDZIE JUZ TARCZY ANTYINFLACYJNEJ I PALIWO ZDROZEJE,CZYLI TAKZE WSZYSTKO W SKLEPACH I USLUGI,PLACIMY TAK DROGO ZA PRAD BO TE GLUPKI NIE ZAINWESTOWALI W ENERGIE ODNAWIALNA TYLKO KAZA NAM PLACIC ZA PRAD WYTWARZANY Z WEGLA,KTORY JEST NAJDROZSZY. TE NIEDOROZWOJE I IDIOCI PIS-DY SA SKLOCENI PRAWIE Z CALYM SWIATEM I NIEUDACZNICY OKLAMALI NAROD I NIE ZALATWILI PIENEDZY Z UNII OKOLO 360 MLD PLN ,DLATEGO MUSZA WZIASC POZYCZKE Z ZAGRANICY 400 MLD PLN NA 8% ALBO POLSKA ZBANKRUTUJE W 2023 .....

  06.11.2022 04:46
 • - Jaka jest największa tajemnica III Rzeszy? - Unia Europejska.

   

  19.03.2022 02:42
 • plan: zabić hitlera, zawrzeć pokój z zachodem, podbić rosję, podbić zachód, podbić świat.

  ale plan się nie udał

  19.03.2022 02:41
 • dsa (gość)

  @asd, internetowy bajkopisarzu partyjny, i pewnie dlatego, że było tak "cudownie", jak piszesz, po przeróbce polskich szkół przez Tuska słowo "gimbaza" zaczęło oznaczać odmóżdżonego idiotę, a studia wyższe określił pewien radykalny antypisowiec profesor - o ile dobrze pamiętam - Wolniewicz jako: "teraz studia to poprzednio takie lepsze liceum"?...

  Jakbyś naprawdę był "starym trybem", nie pisałbyś takich bajek, bo wiedziałbyś, jak wygląda robota wykonywana przez tych "po polibudzie Tuska", i dlaczego to właśnie ty musisz po nich poprawiać...

  07.11.2021 23:21
 • bardzo dziwne (gość)

  @Prezes, naprawdę dziwi cię, że firma "stopklatka" Stuhrów (pisownia oryginalna!!!) puszcza toto w kółko???

  07.11.2021 23:06
 • Prezes (gość)

  Już możecie przestać puszczać to w kółko. Już wiemy że to tylko kilku niemców i hitler byli źli. Cała reszta była bardzo porządna i są tak samo ofiarami tej wojny jak Polacy i żydziaki.

  07.11.2021 17:53
 • asd (gość)

  @:D:D:D - hehe, akurat gimnazja Tuska to był dobry pomysł i polscy uczniowie w międzynarodowych badaniach wypadali bardzo dobrze (obecnie słabizna), a ja nie kończyłem gimby tylko starym trybem (podstawówka-liceum-polibuda). Dodam tylko, że nie złapałeś, że sobie jaja robię tamtym tekstem "w dodatku autentycznych".

  04.11.2021 13:43
 • bd (gość)

  film jest ok, aczkolwiek nie do końca zgodny z faktami. A przy okazji to Claus von Stauffenberg uznawał Polaków za podludzi, a jego głównym celem było odsunięcie Hitlera od władzy bo prowadził Niemcy do zagłady przez swoją niekompetencje. Jak już to Wilhelm Canaris był ok i przeżywał mordowanie ludności polskiej i innej na terenach okupowanych, no ale on bezpośrednio nie wykonał zamachu.

  04.11.2021 13:39
 • holyłuuut (gość)

  holyłut zapomniało wspomnieć, że chodziło o przejęcie władzy i skuteczniejszą kontynuację podboju świata dla "nad-ludzi" niemców...

  03.04.2021 21:01
 • :D:D:D (gość)

  @asd: "faktach, to do tego autentycznych" - ROTFL, nie ma to jak gimbaza po tuskowej reformie szkolnictwa, przynajmniej ubaw jest po pachy! :D :D :D

  03.04.2021 20:59
 • @Wolf, jaki ty głupi jesteś

  to wystarczy cię poczytać.

  05.02.2021 00:02
 • rnbd (gość)

  extra popis umiejętności jazdy na motorze, nie wiedziałem że takie rzeczy są w ogóle możliwe

  04.02.2021 14:41
 • Czesław Pierdzirura (gość)

  Takiego gówna to już dawno nie oglądałem🙀👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹

  14.11.2020 20:01
 • Wolf (gość)

  S😁 PIS 😁 KOWCY NIE WYMYSLILI ZADNEGO PLANU O KRYPTONIMIE " WALKIRIA " ,ALE WYKORZYSTALI PODSTEPEM OD DAWNA ISTNIEJACY PLAN O TEJ SAMIE NAZWIE,KTORY MIAL NA CELU UZYCIE SIL POLIICYJNYCH I WOJSKOWYCH,ABY STLUMIC EWENTUALNY BUNT JENCOW ORAZ ROBOTNIKOW PRZYMUSOWYCH PRZECIW NAZISTOM NA TERYTORIUM III RZESZY.

  13.07.2020 03:02
 • Pro kim jesteście (gość)

  Kim jesteście

  05.02.2020 18:24
 • Kupa goowna (gość)

  Kolejne hollywoodzkie kłamstwo. Bujda na resorach. Stauffenberg nie miał zamiaru nikogo odsuwać od władzy poza samym Hitlerem. Sam był zagorzałym nazistą, podobnie jak większość uczestników spisku. Oni tylko - jako wojskowi - zdawali sobie sprawę, że Hitler nie nadaje się na dowódcę wojskowego a jedynym sposobem żeby go odsunąć od wydawania rozkazów generałom było jego zabicie.

  28.11.2019 00:05
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.7 Głosów: 52

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×