Wallace i Gromit: Genialne wynalazki - za kulisami

Wallace and Gromit: Cracking Contraptions, Wielka Brytania 2002

Wallace to sympatyczny Anglik, poczciwiec i wynalazca, który tak bardzo chce usprawnić świat, że często bardzo komplikuje sobie życie. Wraz z psem, Gromitem, dokonuje wielu nowych odkryć.

  • Czas trwania: 15 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Lloyd Price, Christopher Sadler

Wallace i Gromit: Genialne wynalazki - za kulisami w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Lloyd Price Reżyseria
  • Christopher Sadler Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Wallace to sympatyczny Anglik, poczciwiec i wynalazca, który tak bardzo chce usprawnić świat, że często bardzo komplikuje sobie życie. Gromit to pies Wallace'a, prawdziwa chluba gatunku, wierny, mądry i wrażliwy towarzysz, o wiele rozsądniejszy od właściciela. Wallace, z pomocą Gromita, dokonuje nowego odkrycia. Konstruuje między innymi robota do podawania śniadania oraz maszynę do strzelania Gromitowi goli. Każdy z jego wynalazków jest zdumiewający, choć niekoniecznie czyni życie prostszym czy wygodniejszym.

Wallace i Gromit to plastelinowi bohaterowie animowanych filmów Nicka Parka, ulubieńcy widowni na całym świecie. Na "Wallace i Gromit: Genialne wynalazki" składa się cykl 10 krótkometrażówek oraz dokument "Wallace i Gromit: Genialne wynalazki - za kulisami", który przedstawia świat animowanych postaci od kuchni. Wallace'a i Gromita nie trzeba nikomu przedstawiać. To bohaterowie należący do najsłynniejszych postaci współczesnej animacji. Wallace i Gromit są ulepieni z plasteliny. Powstali na początku lat 80., ich ojcem jest Brytyjczyk Nick Park. Wystąpili w takich filmach, jak "Podróż na księżyc" (1989), "Wściekłe gacie" (1993), "Golenie owiec" (1995), "Klątwa królika" (2005) oraz w pokaźnej liczbie krótkometrażówek. Zdobyli do tej pory trzy Oscary (za "Wściekłe gacie", "Golenie owiec" i "Klątwę królika") oraz jedną nominację (za "Podróż na księżyc"). Wallace to sympatyczny Anglik, poczciwiec i wynalazca, który tak bardzo chce usprawnić świat swoimi pomysłami, że często bardzo komplikuje sobie życie. Gromit to pies Wallace'a - prawdziwa chluba swego gatunku, wierny, mądry i wrażliwy towarzysz, o wiele rozsądniejszy od swego pana. Wokół tych dwóch postaci Nick Park i jego współpracownicy zbudowali serię przygód pełnych specyficznego, ciepłego humoru a także oryginalny styl animacji. W wymiarze plastycznym Wallace i Gromit uznawani są za absolutną rewelację. W każdym z filmów z cyklu "Genialne wynalazki" Wallace, oczywiście z pomocą Gromita, dokonuje nowego odkrycia. Konstruuje między innymi robota do podawania śniadania, maszynę do strzelania Gromitowi goli, urządzenie mające być ostatecznym lekiem na bezsenność, aparat do kupowania wielkich gomółek sera w supermarketach i wiele innych wspaniałych udoskonaleń życia codziennego. Każdy z tych wynalazków jest zdumiewający, choć genialność inwencji Wallace'a może być już dyskusyjna. Jego wynalazki niekoniecznie czynią życie prostszym czy wygodniejszym - ale bez wątpienia sprawiają że jest ono ciekawsze.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×