Wallis: Niedoszła królowa

Wallis: The Queen That Never Was, Wielka Brytania 2017

Wallis Simpson doprowadziła do największego skandalu obyczajowego XX wieku. Dla niezależnej Amerykanki, która miała za sobą dwa nieudane małżeństwa, król Edward VIII abdykował.

  • Czas trwania: 93 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Paul Olding

Wallis: Niedoszła królowa w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Paul Olding Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Wallis Simpson doprowadziła do największego skandalu obyczajowego XX wieku. Dla niezależnej Amerykanki, która miała za sobą dwa nieudane małżeństwa, król Edward VIII abdykował. Ani rodzina Edwarda ani przedstawiciele Kościoła nie byli w stanie odwieść króla od decyzji, która spowodowała kryzys monarchii brytyjskiej. Dokument przedstawia prawdziwą historię Wallis Simpson.

Jak potężne musi być uczucie między dwojgiem ludzi, aby stanęło na drodze do wielkich pieniędzy, władzy nad krajem i doprowadziło do abdykacji króla Wielkiej Brytanii? Historia Wallis Simpson, najbardziej kontrowersyjnej postaci XX wieku. Wallis Simpson jest kobietą, która doprowadziła do największego skandalu obyczajowego XX wieku. Dla wyzwolonej Amerykanki, która miała za sobą już dwa nieudane małżeństwa, król Edward VIII abdykował ze swojego tronu. Ani rodzina króla Edwarda, ani przedstawiciele Kościoła nie byli w stanie odwieść go od decyzji, która prawie że przyczyniła się do obalenia całej brytyjskiej monarchii. Kim była Wallis Simpson? Jaka jest jej prawdziwa historia?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×