Warzywne opowieści - Piraci, którzy nic nie robią

The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie, USA 2008

Dynia Sedgewick, ogórek Elliot i winogrono George znajdują urządzenie wysłane przed setkami lat przez poszukującą pomocy księżniczkę. Trójka przyjaciół przenosi się w czasie do XVII wieku.

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film animowany
 • Reżyseria: Mike Nawrocki

Warzywne opowieści - Piraci, którzy nic nie robią w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Mike Nawrocki Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Trójka przyjaciół - leniwa dynia Sedgewick, chorobliwie nieśmiały ogórek Elliot i pozbawione wiary w siebie winogrono George, pracuje przy organizacji przedstawień teatralnych. Ich funkcja ogranicza się do podawania do stołów i sprzątania, ale wszyscy marzą o wielkiej przygodzie. Szansa na zostanie bohaterami pojawia się, gdy przyjaciele znajdują urządzenie wysłane przed setkami lat przez poszukującą pomocy księżniczkę. Przenoszą się w czasie do XVII wieku i stają przed Eloisą. Królewska córka prosi przybyszów, by uratowali księcia.

Trójka warzywnych przyjaciół pracuje przy organizacji przedstawień teatralnych. Ich funkcja ogranicza się do podawania i sprzątania ze stołów, przy których siedzą widzowie, ale w głębi duszy wszyscy marzą o wielkiej przygodzie. Każdy jest przy tym specyficznym warzywnym charakterkiem, co doskonale widać w sposobie, w jaki pracują. Dynia Sedgewick to nieprzeciętny leń, który wymyśla setki sposobów, aby wymigać się od pracy. Ogórka Elliota cechuje chorobliwa wręcz nieśmiałość, zaś winogrono George'a - brak wiary w siebie. Choć żaden z nich nie pasuje na nieustraszonego bohatera, to właśnie im przytrafia się szansa zasmakowania wielkiej przygody. Znajdują bowiem dziwne urządzenie, wysłane setki lat wcześniej przez pewną poszukującą pomocy księżniczkę. Dzięki niemu przenoszą się w czasie aż do XVII wieku i stają przed Eloisą, której brat został pojmany przez okrutnego pirata Roberta. Królewska córka prosi przybyszów, by uratowali księcia i tak rozpoczyna się piracka przygoda, o której marzyli warzywni przyjaciele. "Warzywne opowieści - Piraci, którzy nic nie robią" to drugi po "Wielorybie i piratach" pełnometrażowy film opowiadający o przygodach jarzynowych przyjaciół. Obie produkcje zostały zrealizowane przez Mike'a Nawrockiego na podstawie serialu animowanego "Warzywne opowieści" ("VeggieTales"), którego głównymi bohaterami byli ogórek niedojda Larry i jego poważny przyjaciel pomidor Bob. Seria filmów z warzywami w rolach głównych jest owocem współpracy Nawrockiego z przyjacielem ze studiów Philem Vischerem, pomysłodawcą zabawnych postaci. Wspólnie stworzyli Big Idea Productions, gdzie narodziła się jarzynowa kompania, która dzięki serialowi, a potem długim metrażom, znana jest dziś niemal każdemu dziecku w USA. Jak zastrzegają twórcy, scenariusz pirackiego filmu o warzywach powstał jeszcze przed realizacją "Piratów z Karaibów" i tylko z powodu problemów finansowych zostali uprzedzeni przez hollywoodzką superprodukcję.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×