We władzy agencji ratingowych

Backlight: the power of the rating agencies, Holandia 2012

Dokument ujawnia szokującą prawdę o agencjach ratingowych, ich roli w działalności rynku oraz wpływie na współczesny świat.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Martijn Kieft

We władzy agencji ratingowych w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Martijn Kieft Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument ujawnia szokującą prawdę o agencjach ratingowych, ich roli w działalności rynku oraz wpływie na współczesny świat. Twórcy filmu starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, czym w istocie są te przedsiębiorstwa, na czym polega ich praca, w jaki sposób tworzą swoje ratingi i czy możliwe jest oszacowanie zdolności kredytowej firm i całych krajów.

„To zwyczajne wróżenie z fusów” - mówi były menedżer renomowanej Agencji Moody’s. „Ocena wiarygodności kredytowej jest niczym innym jak zgadywanką”. A jednak agencje ratingowe odgrywają coraz większą rolę na rynku finansów, a ich praca stała się podstawowym wskaźnikiem oceny inwestycji. Dlaczego? W dobie kryzysu agencje ratingowe zyskały na znaczeniu jak nigdy wcześniej. Trzęsą finansami, gospodarką, polityką. Ich werdykty wzniecają falę strachu, którym ulegają całe kraje. Czym w istocie są te przedsiębiorstwa? Na czym polega ich praca? W jaki sposób tworzą swoje ratingi? Czy możliwe jest oszacowanie zdolności kredytowej firm, a co dopiero całych krajów? I czy w ogóle rachunki agencji są słuszne? Niniejszy dokument ujawnia szokującą prawdę o agencjach ratingowych, ich roli w działalności rynku oraz wpływie na współczesny świat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×