Wieczny tułacz

Polska 2011

Bohaterem filmu jest Tadeusz Jaworski, ocalały z Holokaustu reżyser filmów dokumentalnych. Po wydarzeniach Marca '68 artysta musiał przerwać pracę nad debiutem fabularnym. W 1969 r. wyemigrował.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wieczny tułacz w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 16.11.2012 14:10

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterem filmu jest Tadeusz Jaworski, reżyser filmów dokumentalnych. Ocalały z Holokaustu, w latach 50. związany z łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych, w latach 60. współpracował z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych w Warszawie. W połowie lat 60. wyreżyserował kilka spektakli Teatru TV. W 1968 r. rozpoczął pracę nad debiutem fabularnym. Miała to być ekranizacja sztuki Stanisława Grochowiaka "Partita na instrument drewniany". Po wydarzeniach Marca '68 decyzją władz prace na planie zostały przerwane. W 1969 r. bohater wyemigrował do Kanady.

Bohaterem filmu jest Tadeusz Jaworski, reżyser filmów dokumentalnych. Ocalały z Holokaustu, a potem student reżyserii w Szkole Filmowej; na przemian idący ku sukcesom albo ku barierom, jakie stawiano ludziom nieugiętym i o czystym sumieniu. W latach 50. związany z łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych, w latach 60. z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych w Warszawie. W połowie lat 60. wyreżyserował kilka spektakli Teatru TV. W roku 1968 rozpoczął pracę nad swoim debiutem fabularnym. Miała to być ekranizacja sztuki Stanisława Grochowiaka "Partita na instrument drewniany". Po wydarzeniach Marca 68 prace na planie decyzją władz zostały przerwane. W roku 1969 wyemigrował do Kanady, gdzie m.in. w roku 1972 zrealizował film "Selling Out", rok później nominowany do Oscara w kategorii: krótki film dokumentalny.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×