Wiedeńskie bobry

Wild Vienna, Austria 2015

Upalne lato w wielkim mieście. Bobry znów stały się elementem ekosystemu miasta. Mieszkają pod trasą metra i najruchliwszą drogą Austrii - wiedeńską autostradą A23.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wiedeńskie bobry w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Upalne lato w wielkim mieście. Bobry znów stały się elementem ekosystemu miasta. Mieszkają pod trasą metra i najruchliwszą drogą Austrii - wiedeńską autostradą A23. Około 50 lat temu ich przodkowie osiedlili się na obszarach na Wschód od Wiednia. W wielu częściach Europy Środkowej bobry były nieobecne przez niemal sto lat. Obecnie w Wiedniu żyje ich około 250.

Film dokumentalny o dzikim środowisku dla dzikich zwierząt w środku wiedeńskiej aglomeracji. Upalne lato w wielkim mieście. Bobry, które zniknęły tu na długo, znów stały się elementem przyrody miasta. Mieszkanie pod trasą metra i najruchliwszą drogą Austrii, wiedeńską autostradą A23, to żaden problem dla tych mistrzów budownictwa w świecie zwierząt. Około 50 lat temu przodkowie rodziny bobrów osiedlili się na obszarach na wschód od Wiednia. W wielu częściach Europy Środkowej bobry były nieobecne przez niemal sto lat. Obecnie w Wiedniu żyje ich około 250. Dunaj z licznymi dawnymi bocznymi ramionami przecina Wiedeń i jest główną arterią dla dzikich zwierząt. Bobry nie żywią się drewnem, tylko liśćmi i korą. Potężne drzewa są tak długo nadgryzane, aż w końcu padają na ziemię. W środku miasta istnieje unikalny biotop dla czapli siwej. Wokół kolonii czapli nowe środowisko znalazły również żółwie z Ameryki Północnej. Jeszcze 150 lat temu Dunaj pod Wiedniem był zupełnie dziką rzeką. Jezioro Lusthauswasser to prawdziwy raj dla ptaków, a na nim rewir pary łabędzi niemych.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×