Wielka podróż Bolka i Lolka

Wielka podroz Bolka i Lolka, Polska 1977

Bolek i Lolek wyruszają w podróż dookoła świata, by zdobyć nagrodę, ufundowaną przez milionera Phileasa Fogga. W ciągu 80 dni muszą okrążyć kulę ziemską.

  • Czas trwania: 101 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Władysław Nehrebecki, Stanisław Dulz

Wielka podróż Bolka i Lolka w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Leszek Mech Scenariusz
  • Władysław Nehrebecki Scenariusz
  • Władysław Nehrebecki Reżyseria
  • Stanisław Dulz Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Bolek i Lolek wyruszają w podróż dookoła świata. Jeśli uda im się okrążyć glob w ciągu 80 dni, czeka ich nagroda w wysokości 20 000 funtów, ustanowiona przez milionera Phileasa Fogga. Spadkobierca bogacza postanawia zatrzymać młodych śmiałków za wszelką cenę i wysyła za nimi sługę Jeremiasza. Mimo jego knowań, spryt i zaradność pozwalają chłopcom pokonać przeszkody. Kiedy już cel zostaje osiągnięty, okazuje się, że zamiast obiecanej nagrody Bolek i Lolek otrzymują nabytą przez starego lorda bezludną wyspę.

Bolek i Lolek wyruszają w podróż dookoła świata. Jeśli uda im się okrążyć glob w ciągu 80 dni, czeka ich nagroda, ustanowiona przez milionera - Phileasa Fogga. W zdobyciu 20 000 funtów w złocie, chce przeszkodzić chłopcom sługa spadkobiercy Fogga, Jeremiasz. Próba porwania Bolka i Lolka, czy nawet zamach na ich życie, nie udają się. Mali wędrowcy wyruszają w podróż pełną przygód, a Jeremiaszowi nie pozostaje nic innego, jak udać się ich tropem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 3.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×