Wielka wyprawa żenety

A Genet's Tale, Niemcy 2016

Żeneta to drapieżny ssak z rodziny wiwerowatych. Zwierzątko, podobne do kota, dzięki cętkowanej sierści może skutecznie ukrywać się w lesie. Długi ogon pomaga utrzymać równowagę w czasie skoków.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wielka wyprawa żenety w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Żeneta to drapieżny ssak z rodziny wiwerowatych. Zwierzątko jest podobne do kota. Dzięki cętkowanej sierści żenetom łatwo jest ukrywać się w lesie. Długi ogon pomaga utrzymać równowagę w czasie skoków. Żenety występują w lasach południowej Francji, na Półwyspie Iberyjskim oraz w północno-zachodniej Afryce. Kamery śledzą młodą samiczkę, która jest bardzo ciekawska i chętnie wyrusza w samotne wędrówki, podczas których poznaje okolicę.

Oko kamery podąża tropem młodej żenety. To gatunek drapieżnego ssaka z rodziny wiwerowatych. Zwierzątko podobne jest do kota z długim, grubym i pręgowanym ogonem. Dzięki cętkowanej sierści łatwiej jej ukryć się w lesie. Długi, pokryty czarnymi pierścieniami ogon pomaga utrzymać równowagę w czasie skoków. Zamieszkuje lasy południowej Francji, Półwysep Iberyjski oraz północno - zachodnią Afrykę. Śledzimy młodą samiczkę, która od urodzenia jest bardzo ciekawska i w przeciwieństwie do swojego brata wypuszcza się na długie samotne, często niebezpieczne wędrówki, w czasie których poznaje okolicę i inne zwierzęta i ptaki. Doskonałe zdjęcia i zbliżenia pozwalają śledzić losy żenetki i pokazują, w jaki sposób zwierzęta uczą się i rozwijają. Poznajemy też naturalne zagrożenia czyhające na młode pozbawione opieki rodziców, a także odwieczny cykl pokarmowy zwierząt, w którym zdobycie pożywienia zależy zarówno od zdolności myśliwskich większych drapieżników, jak i umiejętności kamuflażu i refleksu mniejszych.

Komentarze

Skomentuj
  • Witek Chróścik (gość)

    Ciekawy,dobrze zrealizowany dokument.Jedna pomyłka,kąpiące się bogatki i modraszki przedstawiono jako sosnówki.

    16.12.2018 11:52

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×