Wielkie tajemnice Hollywood

Hollywood Greatest Movies, USA 0

Filmy dotyczące sił nadprzyrodzonych od lat znajdują się w kręgu zainteresowań Hollywood. Duchy, tajemnicze zniknięcia, prorocze sny i szatańskie opętania to tematy poruszone w dokumencie.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wielkie tajemnice Hollywood w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Odcinek przedstawia produkcje, których tematyką są siły nadprzyrodzone, od lat znajdujące się w ścisłym kręgu zainteresowań hollywoodzkich twórców. Duchy, tajemnicze zniknięcia, prorocze sny i szatańskie opętania to tematy, na których skupili się autorzy dokumentu. Sukcesy obrazów, których głównym zadaniem jest przestraszenie widza, świadczą o tym, iż ludzie lubią się bać. By wywołać uczucie lęku, filmowi twórcy stosują przeróżne techniki - w zależności od gatunku filmowego, w ramy którego chcą włączyć swój film.

Seria dokumentów "Wielkie tajemnice Hollywood" to fascynująca podróż po filmowych gatunkach, które budzą największe emocje: thrillerach, horrorach i opowieściach o seryjnych mordercach. Każdy odcinek kilkunastoodcinkowego cyklu bazuje na wywiadach z twórcami. Przedstawia też kulisy powstawania filmów oraz tajemnicze historie, które umożliwiają widzom zabawę w prywatnych detektywów. Sukcesy obrazów, których głównym zadaniem jest przestraszenie widza świadczą o tym, iż ludzie lubią się bać. By wywołać uczucie lęku, filmowi twórcy stosują przeróżne techniki - w zależności od gatunku filmowego, w ramy którego chcą włączyć swój film. Odcinek "Zjawiska paranormalne" przedstawia produkcje, których tematyką są siły nadprzyrodzone, od lat znajdujące się w ścisłym kręgu zainteresowań hollywoodzkich twórców. Duchy, tajemnicze zniknięcia, prorocze sny i szatańskie opętania, to tematy na których skupili się autorzy dokumentu. Widzowie będą mieli okazję, by wraz z Harrisonem Fordem i Michelle Pfeifer zbadać "Co kryje prawda" oraz poznać teorię "zerowego podejrzanego", którą ukazuje thriller "Sprawca zero". Twórcy przywołają także motyw proroczego snu, zaczerpnięty z filmu "W moich snach" Neila Jordana. W dokumencie pojawiają się także nawiązania do takich obrazów, jak "Próba sił" Chucka Russella, w którym bohaterowie toczą walkę z Szatanem oraz "Głosy", który ukazuje ewenement EVP, (Electronic Voice Phenomena) - określenie zarejestrowanych dźwięków o niezidentyfikowanym pochodzeniu, uważanych przez niektórych za metodę pozwalającą nawiązać kontakt ze zmarłymi.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×