Wino - historia kultury

Polska 2006

Opowieść o winie w kontekście kultury, tradycji i historii. Ten szlachetny trunek, będąc tworem ludzkiej przemyślności, ściśle wiąże się z historią człowieka i może stać się dziełem sztuki.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Prowadzący: Marek Bieńczyk

Wino - historia kultury w telewizji

ZwińRozwiń
  • Czwartek 08.11.2012 00:20

    TVP 2

Prowadzący

  • Marek Bieńczyk

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o winie w kontekście kultury, tradycji i historii. Wino, będąc tworem ludzkiej przemyślności, ściśle wiąże się z historią człowieka. Każde wino jest jedyne w swoim rodzaju, a dzieje się tak dlatego, że każde winobranie ujawnia wpływ ogromnej liczby elementów, takich jak szczep, klimat, warunki i metody obróbki. Szlachetny trunek to przede wszystkim miejsce, czyli terrior. Nigdy nie będzie dwóch identycznych win, bo nie są one tylko alkoholem i używką, ale stają się obrazem miejsca, czasu i twórcy. Wino może stać się dziełem sztuki.

Film jest opowieścią o winie w kontekście kultury, tradycji, historii. Świat wina trudny, złożony i jednocześnie piękny. Wino jest tworem ludzkiej przemyślności i ściśle wiąże się z historią człowieka. Każde wino jest jedyne w swoim rodzaju, a dzieje się tak dlatego, że każde winobranie ujawnia wpływ ogromnej liczby elementów takich jak np. szczep, klimat, warunki i metody obróbki. Wino to przede wszystkim miejsce (siedlisko) czyli terrior. Nigdy nie będzie dwóch identycznych win, to nie tylko alkohol, używka, ale przede wszystkim obraz miejsca, czasu i twórcy. Wino może stać się wyjątkowym dziełem sztuki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×