Wiślanie

Polska 2012

Spotkanie z prof. Juliuszem Gardawskim, prowadzącym badania na temat polskich ewangelików. Rozmawiając z bohaterami, postara się odpowiedzieć jak wiara wpływa na ich życie.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wiślanie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Spotkanie z prof. Juliuszem Gardawskim, prowadzącym badania na temat polskich ewangelików. W Ustroniu rozmawia z rodzinami ewangelickimi - z księdzem, rolnikiem, rzeźbiarzem, właścicielką gospodarstwa agroturystycznego. Widzowie dowiedzą się, jak wiara wpływa na życie bohaterów i jakie jest ich podejście do polityki, rodziny, innych ludzi, pracy. Gardawski postara się odpowiedzieć na te pytania, rozmawiając z kolejnymi osobami, poznając różne historie z ich życia. Zebrane materiały posłużą mu w analizach, kim jest dziś statystyczny ewangelik.

W Wiśle większość mieszkańców należy do Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego. Losy wiślańskich luteran poznajemy poprzez ludzi, którzy w chwili obecnej tworzą tę społeczność - od dyrektor szkoły Danuty Kozyry i jej uczniów, po radnego Leszka Podżorskiego, emerytowanego pracownika muzeum Macieja Oczkowskiego, oraz księdza Waldemara Szajthauera. W pierwszych dniach września ksiądz współorganizuje w Wiśle spotkanie miejscowych socjologów i historyków, aby wspólnie zastanowić się nad tym, kim są dzisiejsi wiślańscy luteranie. Spotkanie będzie okazją do poznania ludzi zaangażowanych w społeczność, ich losów, a także losów ich przodków, tworzących historię luteran w Wiśle.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×