Witajcie w bezdomności

Witajcie w bezdomności, Polska 2014

Film jest relacją z eksperymentu, do którego przystępuje kilkanaście osób chcących zmienić styl życia i widzenie świata. Przez kilka dni żyją jako osoby bezdomne.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Henryk Dederko

Witajcie w bezdomności w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Henryk Dederko Autor
  • Henryk Dederko Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film jest relacją z eksperymentu, do którego przystępuje kilkanaście osób chcących zmienić styl życia i widzenie świata. Przez kilka dni żyją jako osoby bezdomne. Pod kierunkiem buddyjskiego mistrza duchowego Fleeta Maulla uczestniczą w programie street retreat polegającym na wyjściu na ulice i na walce o przetrwanie. Uczestnicy warsztatów opowiadają, jakie zmiany w ich psychice i postawach spowodowało to nowe doświadczenie.

Film jest relacją z eksperymentu, do którego przystępuje kilkanaście osób chcących zmienić swój styl życia i widzenie świata. Do tego eksperymentu zgłaszają się zazwyczaj ludzie z klasy średniej, studenci, celebryci. Wszyscy będą przez kilka dni żyć tak, jak żyją osoby bezdomne. Będą żebrać, szukać jedzenia w śmietnikach, spać w kanałach i medytować. Pod kierunkiem buddyjskiego mistrza duchowego Fleeta Maulla uczestniczą w programie street retreat polegającym na wyjściu na ulice i na walce o przetrwanie. Fleet Maull organizuje te warsztaty uliczne po to, by ludzie przestali bać się tego, że w kryzysie mogą wszystko utracić. Można stracić dom, pieniądze, rodzinę, a mimo to przetrwać. Program street retreat (SR) uczy, jak przystosować się do warunków ekstremalnych. Uczestnicy warsztatów opowiadają, jakie zmiany w ich psychice i w postawach spowodowało to nowe doświadczenie. Czy wszyscy powrócą do pracy w korporacjach, w bankach, na uczelniach? Co teraz myślą o ludzkiej biedzie, której dotąd nie zauważali? Co człowiek ma robić, kiedy zmienia się jego karma?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×