Woda i władza: kalifornijski przekręt

Water and Power: A California Heist, USA

Autorzy pokazują, w jaki sposób wpływowe osoby i organizacje wykorzystują do swoich celów jedno z najcenniejszych bogactw naturalnych Kalifornii - wodę.

  • Czas trwania: 78 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Marina Zenovich

Woda i władza: kalifornijski przekręt w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Marina Zenovich Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Woda słodka stanowi około trzech procent zasobów, niecały jeden procent jest dostępny człowiekowi. Pozostałe pokłady uwięzione są w lodach i śniegach. Ludzkość zmierza ku przyszłości, w której świeża woda pitna będzie w wielu częściach świata ograniczona i droga. Realizatorzy podejmują śledztwo mające ukazać, kto kontroluje zasoby wody na świecie. Pokazują, w jaki sposób wpływowe osoby i organizacje przejmują źródła wody w dręczonej suszą Kalifornii.

Dokument ujawnia historię garstki baronów wodnych. Pokazuje, jak zyskali kontrolę nad najcenniejszym zasobem państwa, podczas gdy susze i kryzys wód gruntowych pozostawiały okolicznych właścicieli domów z suchymi studniami. Począwszy od remontu zaplecza wodnego w latach 90. ubiegłego stulecia po przełomowe badania nielegalnych transferów wód podziemnych, film pokazuje świat, o którym większość z nas nic nie wie i nigdy by się nie dowiedziała, gdyby nasze krany nie wyschły. Kalifornia dostarcza połowę produktów krajowych i jest piątym największym dostawcą żywności na świecie. W obliczu naszego spekulacyjnego spichrzenia, Amerykanie i świat budzą się do ostrej rzeczywistości: woda jest następnym towarem i szybko staje się coraz cenniejsza. Autorka filmu Marina Zenovich jako mieszkanka Kalifornii ostrzega: "będziesz następny, uważaj, będziesz następny." Reżyseria: Marina Zenovich

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×