Wojna światów

War of the Worlds, USA 2005

Ziemianie stają się celem ataku obcej cywilizacji. Ray Ferrier, chcąc ocalić swoje dzieci, podejmuje niebezpieczną wyprawę. Pojawia się przed nim szansa na uratowanie rodziny i całej planety.

 • Czas trwania: 112 minut, Gatunek: Film SF
 • Reżyseria: Steven Spielberg

6

Ocena redakcji

Jest paradoksem, że z jednej strony ludzkość tak bardzo tęskni za odnalezieniem w kosmosie życia, z drugiej - boi się ewentualnego spotkania i produkuje kolejne koszmary filmowe i książkowe z udziałem obcych.

Wojna światów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Tom Cruise jako Ray Ferrier
 • Dakota Fanning jako Rachel Ferrier
 • Miranda Otto jako Mary Ann
 • Justin Chatwin jako Robbie
 • Tim Robbins jako Harlan Ogilvy
 • Rick Gonzalez jako Vincent
 • Yul Vazquez jako Julio
 • Lenny Venito jako Manny

Więcej »

Twórcy

 • Janusz Kamiński Zdjęcia
 • John Williams Muzyka
 • Josh Friedman Scenariusz
 • David Koepp Scenariusz
 • H.G. Wells Scenariusz
 • Velvet Andrews-Smith Drugi reżyser
 • Vic Armstrong Drugi reżyser
 • David Catalano Drugi reżyser

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Pracownik portu Ray Ferrier nie najlepiej sprawdza się jako ojciec dorastającego Robbiego i niespełna 10-letniej Rachel. Tymczasem jego była żona, Mary Ann, przywozi do niego dzieci, by zamieszkały z nim przez pewien czas. Nagle dochodzi do niecodziennych wydarzeń - na niebie pojawiają się błyskawice, trzęsie się ziemia. Spod jej powierzchni wydobywa się machina na gigantycznym trójnogu, niszcząca wszystko dookoła. Okazuje się, że Ziemianie stali się celem ataku obcej cywilizacji. Ray, chcąc ocalić dzieci, podejmuje niebezpieczną wyprawę.

"Reżyser Steven Spielberg zatrudnił gwiazdy, uwspółcześnił treść, a całość dopełnił imponującymi, perfekcyjnie zrealizowanymi efektami specjalnymi. A na koniec wpuścił do kin, czekając na rzęsiste oklaski krytyków, a przynajmniej na porządne zyski... "

Ray Ferrier (Tom Cruise) jest pracownikiem doków, który mieszka w New Jersey. Mężczyzna jest rozwiedziony z Mary Ann (Miranda Otto), a jego relacja z dziećmi - Rachel (Dakota Fanning) oraz Robbiem (Justin Chatwin) - jest dość skomplikowana. Pewnego dnia okazuje się, że Ray musi zająć się synem i córką przez kilka dni. W tym samym czasie na całym świecie mają miejsce niepokojące wydarzenia. Pojawiają się bardzo intensywne burze, którym towarzyszą silne wyładowania elektryczne. W ich mieście niespodziewanie zjawiają się kosmici, a Ferrier musi zrobić wszystko, żeby ocalić dzieci przed niebezpieczeństwem. Widowiskowe dzieło science fiction w reżyserii mistrza gatunku, wielokrotnie nagradzanego Stevena Spielberga (Poszukiwacze zaginionej Arki). Superprodukcja inspirowana jest głośną powieścią H.G. Wellsa o tym samym tytule. Jej scenariusz został jednak bardzo uwspółcześniony. Dostrzec można w nim m.in echa tragedii z 11 września 2001 roku. W rolach głównych bohaterów brawurowo odnajdują się trzykrotnie nominowany do Oscara Tom Cruise (Jerry Maguire), Dakota Fanning (Pajęczyna Charlotty), Miranda Otto (Władca Pierścieni: Powrót króla), Justin Chatwin (Złodziej życia) oraz zdobywca Nagrody Akademii Tim Robbins (Rzeka tajemnic). Produkcja zarobiła blisko 600 mln dolarów na całym świecie. Doczekała się również trzech nominacji do Oscara - w tym w kategorii "najlepsze efekty specjalne".

Recenzje

Komentarze

Skomentuj
 • z.

  Gdyby wyrzucić wstawki o kosmitach (jakieś 10 min), to film w sam raz na niedzielne przedpołudnie, albo do innego Teleranka.

  29.01.2019 23:06
 • Co jest xD (gość)

  Film o kosmitach a idioci piszą o invitro i kościele xD Wszyscy jesteście kosmitami świry

  29.01.2019 18:59
 • syndykat (gość)

  Chyba tylko wybitnie nudzący sie na tym świecie szukają dodatkowych rozrywek. Kosmiczne to pieniądze wydaje swiat ateistyczny, żeby za wszelką cenę udowodnić coś co nie ma miejsca. Za to miliony dzieci umieraja z głodu za rogiem.

  29.01.2019 17:14
 • kolo (gość)

  do x i pozostałych idiotów. X ty debilu ,,Folwark zwierzęcy,, nie piętnuje wiary katolickiej ani żadnej innej. Jest satyrą na USTRÓJ KOMUNISTYCZNY imbecylu! Nie popisuj się wiedzą skoro jesteś niedorozwiniętym kretynem. Co najlepsze: żaden z twoich rozmówców nie skomentował twojej obciachowej pomyłki,dlaczego? BO WSZYSCY JESTEŚCIE NIEDOROZWOJAMI!!!!!

  31.05.2017 21:59
 • funaki (gość)

  super film

  23.08.2016 19:51
 • Beti (gość)

  super film!!!!

  23.08.2016 16:28
 • A (gość)

  10/10

  03.05.2015 16:37
 • Antychryst :) (gość)

  x napisał:

  Do Polski Katolik

  Jesteś zacofanym murzynem ... Polska ma być państwem świeckim nie katolickim ... kościół katolicki to sekta dla naiwnych takich jak ty żeby wyłudzać pieniądze. Przeczytaj choćby "Folwark zwierzęcy" to lektura w podstawówce która perfekcyjnie ukazuje tą problematykę. i jeszcze jedno jest WOLNOŚĆ SŁOWA i to pozwala na mówienie prawdy o tym co się dzieje w Polsce i na świecie a ogniem i mieczem uczono w średniowieczu jak byś nie wiedział że teraz mamy XXIw. Jeżeli ktokolwiek spróbowałby takich metod na mnie czy mojej rodzinie sam bym go nauczył ogniem i mieczem że ma mnie zostawić w spokoju a koścoł katolicki w polsce umrze śmiercią naturalną bo jak babcie wyginą to nie sądzę żeby liczne stada młodzieży modliły się co niedzielę w kościółkach :)

  Pozdrawiam X

  Nie trzeba nic czytać żeby dojść do takich wniosków jak napisałeś. Nawet idiota po podstawówce zrozumie że kościół to przekręt jeśli ktokolwiek łopatologicznie mu to wytłumaczy :) Pozdrawiam

  09.01.2015 02:34
 • Krzysio (gość)

  Dobry, bo bohater nie ratuje świata - jak zwykle - a tylko własną rodzinę...

  28.12.2011 20:36
 • UnFabulous (gość)

  Bardzo fantastyczny film Stevena Spielberga o kosmitach i ufo. Świetnie pokazane sceny w których cały świat oblepiony jest krwią. Tom Cruise pokazuje wyraźnie konflikt pokoleń, między dziećmi a ojcem.

  14.07.2011 15:16
 • Stal Gorzów (gość)

  Nie no film EXSTRA mógłbym go oglądac codziennie. ;) pozdro z Gorzowa Wielkopolskiego.

  07.01.2011 17:26
 • mikihero z FT (gość)

  co ten Arab napisał ?

  05.01.2011 18:11
 • x (gość)

  Do Polski Katolik

  Jesteś zacofanym murzynem ... Polska ma być państwem świeckim nie katolickim ... kościół katolicki to sekta dla naiwnych takich jak ty żeby wyłudzać pieniądze. Przeczytaj choćby "Folwark zwierzęcy" to lektura w podstawówce która perfekcyjnie ukazuje tą problematykę. i jeszcze jedno jest WOLNOŚĆ SŁOWA i to pozwala na mówienie prawdy o tym co się dzieje w Polsce i na świecie a ogniem i mieczem uczono w średniowieczu jak byś nie wiedział że teraz mamy XXIw. Jeżeli ktokolwiek spróbowałby takich metod na mnie czy mojej rodzinie sam bym go nauczył ogniem i mieczem że ma mnie zostawić w spokoju a koścoł katolicki w polsce umrze śmiercią naturalną bo jak babcie wyginą to nie sądzę żeby liczne stada młodzieży modliły się co niedzielę w kościółkach :)

  Pozdrawiam X

  30.09.2010 00:28
 • Denzel (gość)

  a dlaczego ona wg ciebie ma nie ma mieć tego co ty nazywasz duszą? Katolicy myślcie proszę o innych... i spoglądajcie na swoje wyznaniowe koncepcje z dystansu i z perspektywy, a będziecie wreszcie ewoluować.

  08.03.2010 20:03
 • ... (gość)

  Tak, moja droga te zarodki to dzieci więc miały duszę. ale ty chyba nie masz:(

  09.11.2009 00:12
 • Polski Katolik (gość)

  A jest zgoda funkcjonariuszy Kościoła Katolickiego na takie podejrzane audycje? Mało Was przez wieki ogniem i mieczem uczono ze nie wolno mysleć samodzielnie? Zapominacie, że w państwie wyznaniowym jakim jest Polska audycje takie jak ta są bezprzedmiotowe. Szkoda na nie czasu i pieniędzy.

  08.11.2009 16:36
 • Studentka Biologii. (gość)

  Emitowanie takich pseudodokumentów jest skandalem! W dyskusji powinno się podawać racje obu stron, tymczasem ten program powinien nosić podtytuł katolickiej propagandy! Naprotechnologia nie jest żadną metodą leczenia, nie można jej nawet nazwać metodą gdyż opiera się jedynie na obserwacji i diagnozie- czyli na tym, czego powinien dokonać każdy ginekolog w cyklu wizyt (inna sprawa, że niektórzy lekarze idą na łatwiznę i po prostu nie wykonują swojej pracy, lub podają błędną diagnozę). Tworzenie nowego terminu nie równa się powstaniu nowej metody. Śmiech na sali. "Telewizja polska". Już nie wspominając o facecie który płacze na myśl o zarodkach (które to w liczbie około 50% ulegają u kobiet naturalnemu poronieniu przed zagnieżdżeniem w macicy, więc każda z nas pań powinna pewnie zbudować symboliczny nagrobek swoim nienarodzonym "dzieciom"; czy one też mają tzw.duszę...?).

  25.10.2009 17:35
 • renata.marcel@wp.pl (gość)

  Pracowałam jako biolog przy zapłodnieniu in vitro. I wiem, że zabieg wcale nie wymaga mrożenia zarodków. Dlaczego tego nie powiecie? Nie po linii? Opinie przedstawiane w mediach są tendencyjne i zbyt rzadko wypowiadają się specjaliści. Wstyd. Ciekawe kto za to płaci? Ciekawe, czy zdecydujecie się na jakąkolwiek odpowiedź? Nie pozdrawiam.

  25.10.2009 17:17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.7 Głosów: 43

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×