Wojny transgeniczne

Transgenic Wars, Francja 2014

Autorzy dokumentu rozmawiają z farmerami, lekarzami i sąsiadami upraw GMO w Argentynie oraz z hodowcami świń w Danii. Badają skalę zjawiska chorób wśród zwierząt.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Paul Moreira

Wojny transgeniczne w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 24.04.2019 02:45

  TVP 1

 • Wtorek 23.01.2018 03:40

  TVP 2

 • Wtorek 23.01.2018 00:15

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Paul Moreira Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W Argentynie rośliny uodporniły się na pestycydy. Rolnicy używają coraz silniej działających mieszanek chemicznych. Większość argentyńskich upraw trafia do europejskich gospodarstw hodowlanych. Duńskie hodowle świń notują wzrost liczby przypadków zdeformowanych młodych oraz śmierci zwierząt na skutek chorób gastrycznych. Autorzy dokumentu rozmawiają z farmerami, lekarzami i sąsiadami upraw GMO w Argentynie oraz z hodowcami świń w Danii. Ukazują skalę zjawiska.

Ostatnie 15 lat przyniosło narastający trend wykorzystywania GMO w rolnictwie. W Argentynie całe rolnictwo bazuje na uprawach transgenetycznych, jednak po 15 latach rośliny uodporniły się na dotychczas stosowane pestycydy. Rolnicy stosują więc coraz mocniejsze i nieautoryzowane mieszanki chemiczne. Rezultaty to gwałtowny wzrost zachorowań na szczególnie agresywne odmiany raka oraz poważne, genetyczne deformacje nowo narodzonych dzieci. Zdecydowana większość argentyńskich upraw trafia na europejskie farmy hodowlane. Duńskie hodowle świń notują gwałtowny przyrost przypadków drastycznie zdeformowanych młodych oraz wzrost liczby śmierci zwierząt na skutek chorób gastrycznych. Autorzy dokumentu rozmawiają z farmerami, lekarzami i mieszkańcami, sąsiadującymi z uprawami GMO w Argentynie oraz z hodowcami w Danii, ukazując skalę zjawiska, którego niebezpieczne skutki już teraz odczuwalne, mogą przybrać dramatyczne rozmiary.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×