Woodstock

USA 1970

Zapis legendarnego koncertu na farmie Woodstock w stanie Nowy Jork, w którym uczestniczyło prawie pół miliona ludzi. Na scenie pojawiły się największe osobowości ówczesnego rocka.

  • Czas trwania: 180 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Woodstock w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Zapis legendarnego koncertu na farmie Woodstock w stanie Nowy Jork, w którym uczestniczyło prawie pół miliona ludzi. W przeważającej mierze są to pokojowo nastawieni hipisi, przeciwnicy wojny w Wietnamie: dzieci-kwiaty, którzy w dokumencie bez skrępowania pokazują swobodny, pacyfistyczny styl życia. Na scenie pojawiły się największe osobowości ówczesnego rocka, między innymi: Joe Cocker, Jimi Hendrix, Richie Havens, Carlos Santana, Jefferson Airplaine, The Who.

Miłość, pokój i muzyka - od tego wszystko się zaczęło? Nagrodzony Oscarem w kategorii "najlepszy film dokumentalny", zapis legendarnego koncertu z 1969 roku. Bethel, Nowy Jork, sierpień 1969 roku. Na farmie Woodstock trwają intensywne przygotowania przed rozpoczęciem festiwalu, który uformował całe pokolenie amerykańskiej młodzieży. Prawie pół miliona fanów to w większości "dzieci kwiaty" - pacyfiści, przeciwnicy wojny w Wietnamie, hipisi? Reżyser obiektywnie ukazuje zarówno ciemną, jak i jasną stronę festiwalu w Woodstock - od legendarnych zdjęć półnagich fanów brodzących w błocie, przez wszechobecne narkotyki, aż do przybycia helikopterów Gwardii Narodowej. Integralną częścią dokumentu jest muzyka - ze sceny usłyszeć można utwory największych gwiazd rocka w legendarnych już dziś wykonaniach Joe'go Cockera, Jimiego Hendriksa, Carlosa Santany, Johna Lennona, Janis Joplin, Joan Baez czy The Who. W 1971 roku reżyser otrzymał Oscara w kategorii "najlepszy film dokumentalny". Festiwal w Woodstock na zawsze przeszedł do historii muzyki i stał się symbolem pokolenia lat siedemdziesiątych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.6 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×