Wraki II wojny światowej

Drain the Ocean: WWII, USA 2017

II wojna światowa pozostawiła w głębinach oceanów wiele wraków wojskowych okrętów i statków. Dzięki współczesnej technologii możliwe jest poznanie odpowiedzi na pytania związane z ich zatonięciami.

  • Czas trwania: 56 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Mike Slee

Wraki II wojny światowej w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Mike Slee Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Po drugiej wojnie światowej zostało mnóstwo szczątków statków i okrętów podwodnych, ukrytych pod falami. Można lepiej poznać historię tych wraków dzięki informacjom zdobytym poprzez badania i pomiary, pozwalające na stworzenie rekonstrukcji 3D. W programie widzowie zobaczą szczątki amerykańskiego pancernika Arizona, zatopionego podczas japońskiego ataku na Pearl Harbor, i poznają nowe fakty dotyczącego jego zniszczenia. Twórcy przenoszą się na europejskie wody, w których spoczywają m.in. wraki pancernika Bismarck i liniowca Léopoldville.

II wojna światowa pozostawiła w głębinach oceanów wiele wraków wojskowych okrętów i statków. Dzięki współczesnej technologii, pozwalającej na skanowanie oceanów, a także trójwymiarowym rekonstrukcjom, możliwe jest poznanie odpowiedzi na pytania związane z ich zatonięciami. W programie widzowie zobaczą rekonstrukcję wraku pancernika USS Arizona, zniszczonego w 1941 roku w wyniku japońskiej inwazji na Pearl Harbor. Eksperci zbadają też niemiecki okręt Bismarck, który znajduje się prawie 5 km pod wodą.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×