Wspaniała Aleksandria

Alexandria: the Greatest City, Wielka Brytania 2010

Historyk Bettany Hughes przygląda się przeszłości i teraźniejszości Aleksandrii - miastu będącym niegdyś największym i najbardziej wpływowym w całym starożytnym Egipcie.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wspaniała Aleksandria w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Aleksandria była niegdyś największym i najbardziej wpływowym miastem starożytnego Egiptu. To z niej wywodziła się Kleopatra i Archimedes, miała tu również siedzibę największa biblioteka na świecie. Historyk Bettany Hughes przygląda się przeszłości i teraźniejszości Aleksandrii, demonstrując jej architektoniczne skarby.

Założona przez Aleksandra wielkiego Aleksandria była niegdyś największym i najbardziej wpływowym miastem na naszej planecie miastem Kleopatry, Archimedesa i siedzibą największej biblioteki na świecie. Jak doszło do upadku tego świecącego starożytnemu światu przykładem miasta? W tym dokumencie, posiłkującym się fragmentami dramatu historycznego Agora, znana znawczyni tematu, historyk Bettany Hughes przygląda się przeszłości i teraźniejszości tego fascynującego miasta, przypominając i demonstrując jego architektoniczne skarby, przemierzając Aleksandrię śladami Hypatii, znakomitej ówczesnej filozofki oraz strażniczki słynnej biblioteki tego miasta. Zamordowanie Hypatii było nie tylko zamknięciem pewnej epoki, ale także końcem starożytnego świata jako takiego.

Komentarze

Skomentuj
  • wandaluzja.com (gość)

    http://www.wandaluzja.com/?p=p_267&sName=21.-aleksandria-stolica-swiata

    28.09.2013 11:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×