Wspomnienie o Audrey Hepburn

Extraordinary Women Audrey Hapburn, Wielka Brytania 2012

Dokument opowiada o losach Audrey Hepburn - legendy Hollywood. Aktorka urodziła się w 1929 r. w Belgii. Przez całe dorosłe życie szukała miłości i próbowała zostać matką. W końcu porzuciła aktorstwo.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wspomnienie o Audrey Hepburn w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 20.12.2013 00:25 Odcinek 1

    TVP 2

  • Piątek 02.11.2012 14:10 Odcinek 1

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument opowiada o losach Audrey Hepburn - legendy Hollywood. Aktorka urodziła się w 1929 r. w Belgii. Jako dziecko była bliska śmierci - zachorowała na koklusz, a po jednym z ataków kaszlu przestało bić jej serce. Okres okupacji spędziła w Holandii. Chorowała na astmę i żółtaczkę, była skrajnie niedożywiona. Po wojnie odniosła sukces w sztuce teatralnej na Broadwayu, potem podbiła Hollywood. Przez całe dorosłe życie szukała miłości i próbowała zostać matką. W końcu porzuciła aktorstwo, poświęciła się pracy na rzecz najuboższych dzieci.

"Śniadanie u Tiffany'ego" to film niezapomniany ze względu na piosenkę "Moon River" i postać Holly Golightly, w którą wcieliła się Audrey Hepburn, aktorka uchodząca za synonim elegancji, niezwykłej urody i wdzięku, aktorka, która wniosła do Hollywood naturalne piękno i własny styl. Angielski film dokumentalny opowiada o niezwykłym życiu Audrey Hepburn, która już za życia stała się legendą Hollywood. Urodziła się w Belgii w 1929 roku. Miała niełatwe dzieciństwo. Jako dziecko bardzo ciężko zachorowała na koklusz. Po jednym z ataków kaszlu przestało jej bić serce. Uratowała ją matka, która odtąd uważała, że dziewczynka w przyszłości dokona czegoś wielkiego. Okres niemieckiej okupacji spędziła w Holandii. Chorowała na astmę i żółtaczkę, i jak wiele innych dzieci była skrajnie niedożywiona. I była świadkiem straszliwego cierpienia, którego nie zapomniała do końca życia. Widziała deportacje Żydów holenderskich. Po wojnie musiała porzucić młodzieńcze marzenia o balecie. Ale pozostała na scenie. Odniosła wielki sukces w sztuce teatralnej na Broadwayu, a następnie podbiła Hollywood. Całe dorosłe życie szukała prawdziwej miłości i zmagała się z przeciwnościami losu, żeby zostać matką. W końcu porzuciła aktorstwo i poświęciła się pracy humanitarnej na rzecz najuboższych dzieci na świecie. Swoje zaangażowanie motywowała tym, co jako dziecko przeżyła i widziała podczas wojny. Autorzy filmu przypominają jej wypowiedzi. "Niedożywienie to oczywiście nie to samo, co umieranie z głodu, ale byłam naprawdę w bardzo złym stanie. Od razu po wojnie UNICEF i Czerwony Krzyż dostarczały ludności żywność, lekarstwa i odzież. We wszystkich szkołach utworzono ośrodki pomocy. Byłam wśród dzieci, które tę pomoc otrzymały". Kiedy indziej powiedziała, że bardzo wcześnie postanowiła godzić się z tym, co jej przyniesie życie. "Nie oczekiwałam od niego niczego wyjątkowego. Jednak udało mi się osiągnąć o wiele więcej, niż się spodziewałam". Aktorka nigdy nie zapomniała biedy, którą cierpiała w Holandii w czasie wojny.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×