Wstrząsy IV: początek legendy

Tremors 4: The Legend Begins, USA 2004

Koniec lat 80. XIX wieku. W małym miasteczku Rejection gigantyczne podziemne larwy pożerają pracowników w kopalni. Do walki z potworami staje prawdziwy fachowiec - rewolwerowiec Black Hand Kelly.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Horror
 • Reżyseria: S. S. Wilson

Wstrząsy IV: początek legendy w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Michael Gross jako Hiram Gummer
 • Sara Botsford jako Christine Lord
 • Billy Drago jako Black Hand Kelly
 • Brent Roam jako Juan Pedilla
 • August Schellenberg jako Tecopa
 • J.E. Freeman jako stary Fred
 • Lo Ming jako Pyong Chang

Twórcy

 • S. S. Wilson Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Koniec lat 80. XIX wieku. W małym miasteczku Rejection w Nevadzie ma miejsce seria dziwnych wypadków. Dobrze prosperująca kopalnia zostaje zamknięta. Dalsze prace na jej terenie są zbyt niebezpieczne, ponieważ tajemnicze monstrum pożera ludzi. Choć mieszkańcy nie mają innych źródeł dochodu, nikt nie chce ryzykować życia. Właściciel kopalni, Hiram Gummer, zamierza zbadać problem. Okazuje się, że gigantyczne podziemne larwy mogą zagrażać nie tylko jego pracownikom. Do walki z potworami staje prawdziwy fachowiec - rewolwerowiec Black Hand Kelly.

Koniec lat 80. XIX wieku. W małym miasteczku Rejection w Newadzie ma miejsce seria dziwnych wypadków. Dobrze prosperująca kopalnia zostaje zamknięta. Dalsze prace na jej terenie są zbyt niebezpieczne, ponieważ jakieś tajemnicze monstrum pożera tam ludzi. Zamknięcie kopalni oznacza wyrok dla całego miasteczka, którego mieszkańcy nie mają innych źródeł dochodu. Mimo to amatorów do pracy w kopalni brakuje - nikt nie chce ryzykować życia. Do Rejection przyjeżdża właściciel kopalni Hiram Gummer (Michael Gross), który chce się dowiedzieć, na czym polega problem. Okazuje się, że jego kopalnię zaatakowały podziemne larwy gigantycznych rozmiarów. Co gorsza, wygląda na to, że mogą zagrozić również tym mieszkańcom Rejection, którzy nie schodzą do kopalni. Razem z miejscową społecznością Gummer przystępuje do walki z potworami. Wydaje się, że nie są w stanie poradzić sobie sami, wzywają więc fachowca. Tajemnicze monstra ma pokonać prawdziwy rewolwerowiec Black Hand Kelly (Billy Drago). Kolejna odsłona filmowego cyklu "Wstrząsy" opowiada o wydarzeniach rozgrywających się 100 lat wcześniej niż historie przedstawione w poprzednich filmach serii. Reżyserujący "Wstrząsy 4" S. S. Wilson jest autorem scenariuszy zarówno do trzech poprzednich filmów fabularnych, jak i do serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Wilson, scenarzysta filmów, takich jak "Krótkie spięcie", "Serce i dusze" czy "Bardzo Dziki Zachód", wyreżyserował również "Wstrząsy 2: Wielkie larwy wróciły". Był także producentem oryginalnych, kultowych już dzisiaj "Wstrząsów" z 1990 oraz "Wstrząsów 3: Powrotu do perfekcji". Jego stałym współpracownikiem jest Brent Maddock, który pracował jako współscenarzysta i producent przy całym cyklu. Gwiazdami pierwszych "Wstrząsów" byli Kevin Bacon i Fred Ward, ale w drugiej części wystąpił już tylko Ward. Jedynym aktorem, który wziął udział we wszystkich odsłonach cyklu jest Michael Gross (seriale "Family Ties" i "Ostry dyżur"). We "Wstrząsach 4" Gross wystąpił w roli przodka bohatera granego przez siebie we wcześniejszych częściach.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.6 Głosów: 11

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×