Wstyd

Shame, Pakistan 2006

Pakistanka Mukhtaran Mai została ukarana za czyn brata i zgwałcona przez kilkunastu mężczyzn. Przeżyła i rozpoczęła długoletnią walkę o postawienie sprawców przed sądem. Jej losy poruszyły cały świat.

 • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Mohammed Naqvi

Wstyd w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 19.08.2013 07:20

  HBO2

 • Piątek 14.06.2013 12:55

  HBO2

Twórcy

 • Mohammed Naqvi Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Pakistański południowy Pendżab to ubogie tereny wiejskie zamieszkane przez społeczność Sindhów. W takiej biednej okolicy wychowała się Mukhtaran Mai. Gdy jej brat został uznany przez lokalną społeczność winnym gwałtu na nastolatce, dziewczyna została ukarana za jego czyn i zgwałcona przez kilkunastu mężczyzn. Mukhtaran przeżyła i rozpoczęła długoletnią walkę o postawienie sprawców przed sądem. Jej losy poruszyły cały świat. W 2005 otrzymała przyznawany przez znany magazyn Glamour tytuł kobiety roku.

Wstrząsająca historia brutalnie zgwałconej kobiety, która rzuciła wyzwanie pakistańskiemu systemowi sądowemu. Pakistański południowy Pendżab to ubogie wiejskie tereny zamieszkałe przez społeczność Sindhów. W takiej biednej okolicy wychowała się Mukhtaran Mai. Gdy jej brat został przez lokalną społeczność uznanym winnym gwałtu na nastolatce, dziewczyna została ukarana za jego czyn i zgwałcona przez kilkunastu mężczyzn. Mukhtaran przeżyła i rozpoczęła długoletnią walkę o postawienie sprawców przed sądem. Jej losy poruszyły cały świat - w 2005 otrzymała przyznawany przez znany magazyn Glamour tytuł „kobiety roku”. Wstrząsająca, ale i inspirująca opowieść o kobiecie, która mimo strasznych przeżyć znalazła w sobie wystarczająco dużo siły, by walczyć o swoją godność. Postanowiła też zmienić funkcjonujące w Pendżabie prawo i wzmocnić lokalną społeczność - udało jej się doprowadzić do otwarcia pierwszej w okolicy szkoły. Film o losach Mukhtaran, wyreżyserowany przez Mohammeda Naqvi, urodzonego w Kanadzie dokumentalistę arabskiego pochodzenia, był pokazywany na festiwalach w Toronto, Durbanie czy San Diego, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego obrazu.

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  Oglądałem , troche dziwny film ale dobry

  06.02.2014 23:46
 • Sylwia (gość)

  muzyka,nastroj,temat-serdecznie polecam! chyba,ze ktoś gustuje w durnowatych komedyjkach romantycznych z happy end'em

  29.11.2013 17:11
 • gonia

  muzyka, nastroj, temat - totalna deprecha, szczerze odradzam,

  22.05.2013 20:41

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.9 Głosów: 11

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×