Wszystkie jej blizny

Wszystkie jej blizny, Polska

Dokument Dominiki Kulczyk przedstawiający walkę Belli Galhos o wolność okupowanego przez 24 lata Timoru Wschodniego i o prawa kobiet, które codziennie doświadczają agresji w swoich domach.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Wszystkie jej blizny w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument Dominiki Kulczyk przedstawiający walkę Belli Galhos o wolność Timoru Wschodniego i prawa kobiet. Podczas 24-letniej indonezyjskiej okupacji Timorczycy byli mordowani, umierali z głodu, a kobiety przymusowo sterylizowano. Bella Galhos mimo wszystkich cierpień związanych z okupacją nigdy się nie poddała. Jako nastolatka zaczęła walczyć o wolność swojego kraju. Dziś pomaga m.in. zmagającym się z przemocą kobietom i uczy ekologicznego rolnictwa.

„Wszystkie jej blizny” to film dokumentalny Dominiki Kulczyk przedstawiający walkę Belli Galhos o wolność Timoru Wschodniego i prawa kobiet. To historia pełna cierpienia, ale i miłości. Jej życie w idealny sposób obrazuje problemy z jakimi mierzył się i nadal mierzy Timor Wschodni. Premiera na antenie TVN już 26 kwietnia o godz. 11:30. W 1975 roku, dziewięć dni po uzyskaniu niezależności od Portugalii, Timor Wschodni został zaatakowany przez Indonezję. Brutalna, trwająca 24 lata okupacja całkowicie zniszczyła kraj, a co czwarty jego mieszkaniec stracił życie. Świat odwracał wzrok, podczas gdy Timorczycy byli brutalnie mordowani, umierali z głodu, a timorskie kobiety masowo poddawano przymusowej sterylizacji. Dominika Kulczyk ze swoją fundacją dociera do Belli Galhos, która doświadczyła wszystkich cierpień związanych z okupacją. Kobieta nigdy się nie poddała i już jako nastolatka zaczęła walczyć o wolność swojego kraju. Dziś również stara się, by w jej ojczyźnie żyło się lepiej, szczególnie tym najmniej uprzywilejowanym, czyli kobietom i dzieciom. Bella odważyła się głośno mówić o przemocy w swojej rodzinie. Czerpiąc z własnego doświadczenia pomaga timorskim kobietom zrozumieć, że nie muszą poddawać się agresji w swoich domach. W rodzinnym miasteczku matki, Maubisse, prowadzi inicjatywę społeczną i szkołę Leublora Green School. Uczy lokalną ludność ekologicznego rolnictwa, dając im szansę na wyjście z ubóstwa. Projekt „Efektu Domina” został wyprodukowany w 2017 roku przez TVN na zlecenie Kulczyk Foundation. Reżyserem filmu dokumentalnego "Wszystkie jej blizny" jest Marek Kłosowicz. Został nagrodzony na 54. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Projekt „Efektu Domina” otrzymał Sliver Plaque Award w 2018 roku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×