Wybieram życie

Polska 2008

Dokument zrealizowany na zlecenie Centrum Praw Kobiet. Bohaterkami są kobiety doświadczające przemocy ze strony bliskich, a także te, które w desperacji, nie uzyskawszy pomocy, zabiły oprawców.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wybieram życie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument zrealizowany na zlecenie Centrum Praw Kobiet. Bohaterkami są kobiety doświadczające przemocy ze strony bliskich im osób, a także te, które w desperacji, nie uzyskawszy pomocy, zabiły oprawców. Opowiadają o życiu oraz o pomocy, która daje im szansę na nowe życie. Film jest podsumowaniem projektu "Praca i godne życie dla kobiet ofiar przemocy", realizowanego przez CPK ze środków Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Autor pokazuje w sugestywny sposób zarówno założenia projektu, jak i nowatorskie działania podejmowane w jego ramach.

"Wybieram życie" to film dokumentalny w reżyserii Andrzeja Titkowa, zrealizowany na zlecenie Centrum Praw Kobiet. Bohaterkami są kobiety doświadczające przemocy ze strony bliskich im osób, a także te, które w desperacji, nie uzyskawszy pomocy, zabiły swoich oprawców. Opowiadają o swoim życiu oraz o pomocy, która daje im szansę na nowe życie. Film jest swoistym podsumowaniem projektu "Praca i godne życie dla kobiet ofiar przemocy", realizowanego przez CPK ze środków Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Andrzej Titkow pokazuje w sugestywny sposób zarówno założenia projektu, jak i nowatorskie działania podejmowane w jego ramach. Zwraca uwagę na związek pomiędzy przemocą w rodzinie a funkcjonowaniem kobiet na rynku pracy, pokazuje luki w systemie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie oraz wypracowany w ramach projektu nowatorski model wsparcia. Model ten łączy metody psychologiczne i prawne z aktywizacją zawodową i pomocą praktyczną, udzielaną w procesie wychodzenia z krzywdzącego związku. Reżyser swoim filmem zwraca również uwagę na teatralną metodę pracy terapeutycznej z osobami doświadczającymi przemocy i pokazuje jej rezultaty: spektakle przygotowane przez uczestniczki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×