Wydry i ich sekrety

Supercharged Otters, Wielka Brytania 2017

Wydry dobrze radzą sobie na lądzie i w wodzie. Mimo to w wielu miejscach ich przyszłość jest zagrożona. Przez działalność człowieka wydry tracą źródła pożywienia i przestrzeń do życia.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Mark Wheeler

Wydry i ich sekrety w telewizji

ZwińRozwiń
 • HIT Dnia

  Poniedziałek 09.08.2021 12:50

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Poniedziałek 13.07.2020 12:50

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Niedziela 12.07.2020 13:15

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Niedziela 31.03.2019 11:00

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Mark Wheeler Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Wydry dobrze radzą sobie na lądzie i w wodzie. Mogą przepłynąć dystans 400 metrów bez zaczerpnięcia powietrza. Mimo to w wielu miejscach ich przyszłość jest zagrożona. Wszystkie gatunki wydr łączą charakterystyczne cechy: mają one podłużne, giętkie ciało, silny ogon i błony pławne. Mimo niezwykłych zdolności ułatwiających wydrom przetrwanie liczba tych zwierząt maleje. Ludzie polują na nie dla sportu i futer. Działalność człowieka powoduje też, że wydry tracą źródła pożywienia i przestrzeń do życia.

Film dokumentalny BBC, w którym poznamy wydry. Rzadko się je widuje. Wydry to mistrzowie lądu i wód. Charlie Hamilton James filmuje dziką przyrodę i kocha wydry. Te znakomite drapieżniki łączą dwa światy: suchy i mokry. Na świecie wiele z nich jest zagrożonych, ale umieją przetrwać. Za pomocą trzech osieroconych wyderek, przeprowadzonych eksperymentów i niesamowitych spotkań - odkrywa tajemnicę ich przetrwania i udowadnia, dlaczego wydry są tak niezwykłym gatunkiem. Te rzadkie i tajemnicze stworzenia są nerwowe i obawiają się ludzi. Jednak jest jedno miejsce, gdzie są śmielsze - to Floryda. Tu jest więcej wydr niż w jakimkolwiek miejscu na świecie. Wydry kanadyjskie pokonują ponad 40 km dziennie, a przepływają dystans 400 metrów bez zaczerpnięcia powietrza. Najciekawszy jest sposób, w jaki polują. Jest cecha, która łączy wszystkie wydry: mają podłużne, giętkie ciało, silny ogon i błony pławne. Mimo niezwykłych zdolności fizycznych na całym świecie ich liczba maleje. Ludzie polują na wydry dla sportu i futer. Wydry tracą źródła pożywienia na skutek pazerności człowieka, a ich środowisko jest zatruwane i niszczone. By dowieść, dlaczego wydry są tak wyjątkowe, prześledzimy losy trzech osieroconych samczyków. Dorastając będązdobywać niezbędne umiejętności, potrzebne potem w życiu na wolności.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×