Wyobcowani - cudzoziemcy w Tokio

They call us aliens - foreigners in Tokyo, Niemcy/Japonia 2008

Do 1853 r. Japonia pozostawała w izolacji od świata zachodniego. I chociaż od kilkudziesięciu lat kraj ulega westernizacji, cudzoziemcom nadal trudno jest odnaleźć się w egzotycznej rzeczywistości.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wyobcowani - cudzoziemcy w Tokio w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Do 1853 roku Japonia pozostawała w zupełnej izolacji od świata zachodniego. I chociaż od kilkudziesięciu lat dawny kraj ulega dynamicznej westernizacji, cudzoziemcom nadal trudno jest odnaleźć się w egzotycznej rzeczywistości. Niemiecki reżyser postanowił przyjrzeć się życiu przybyszów do Tokio. Śledząc ich wysiłki w dopasowywaniu się do zupełnie obcego stylu życia, nakręcił intrygujący dokument o zderzeniu kultur. Wszystko zaś w scenerii pełnego życia i ogromnego miasta.

Trzy początkujące modelki z Ukrainy, Afrykaner przygotowujący się do ślubu w shintoistycznym obrządku czy fiński duchowny. To tylko kilku bohaterów dokumentu, "obcy" w wielobarwnym krajobrazie współczesnego Tokio. Aż do 1853 roku Japonia pozostawała w zupełnej izolacji od świata zachodniego. I chociaż od kilkudziesięciu lat dawny kraj szogunów ulega dynamicznej westernizacji, cudzoziemcom nadal trudno jest odnaleźć się w egzotycznej rzeczywistości. Niemiecki reżyser Veit Helmer postanowił przyjrzeć się życiu przybyszów do Tokio. Śledząc ich wysiłki w dopasowywaniu się do zupełnie obcego stylu życia, nakręcił intrygujący dokument o zderzeniu kultur. Wszystko zaś w scenerii pełnego życia i ogromnego miasta.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×