Wyścig do zwycięstwa: Pacyfik

Race To Victory: WWII Pacific, USA 2020

8 maja 1945 r., gdy Europa świętowała klęskę III Rzeszy, trwała bitwa z Japonią. Dokument ukazuje okres obejmujący najbardziej wyczerpujące i dramatyczne momenty kampanii na Pacyfiku.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Dan James Wolf

Wyścig do zwycięstwa: Pacyfik w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Dan James Wolf Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

8 maja 1945 r., gdy Europa świętowała klęskę III Rzeszy, trwała bitwa z Japonią. Dokument ukazuje okres obejmujący najbardziej wyczerpujące i dramatyczne momenty kampanii na Pacyfiku. Dzięki archiwalnym materiałom oraz relacjom amerykańskiego żołnierza piechoty morskiej i japońskiego admirała twórcy przedstawiają historię ostatnich dni wojny na Pacyfiku, od Okinawy, przez Hiroszimę, po globalne obchody V-J Day.

15 sierpnia 2020 roku minęło 75 lat od kapitulacji Japonii i ostatecznego zwycięstwa aliantów w drugiej wojnie światowej. Na Pacyfiku walki zakończyły się 100 dni później niż w Europie, a ostatnie bitwy były wyjątkowo krwawe i zacięte. By zmusić Japończyków do poddania się, Amerykanie rozpatrywali różne scenariusze, w tym użycie nowej superbroni, bomby jądrowej. Decyzje polityczne podjęte w tym okresie w znacznej mierze zadecydowały o biegu historii w kolejnych dekadach.

Komentarze

Skomentuj
  • Teresa Gęsikowska (gość)

    Film bardzo mi się podobał !! Super !!! Dziękuję twórcom tego dokumentu !!!! Najwyższa ilość gwiazdek odemnie.💪🥰

    19.05.2022 18:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×