Wyspa śmierci

The Island of Death, Japonia 2006

Film prezentuje niedawno zebrane zeznania żołnierzy, którzy walczyli na wyspie Iwo Jima oraz przez ich pryzmat opowiada o horrorze wojny i toczonej między dwoma siłami wojskowymi walce.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wyspa śmierci w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wyspa Iwo Jima była polem bitwy na którym toczyła się jedna z najbardziej zaciekłych rozgrywek między Amerykanami i Japończykami podczas II wojny światowej. Trwające miesiąc starcie rozpoczęło się w lutym 1945 r. i z 21000 japońskich oddziałów ocalało tylko 1000. Amerykanie spodziewali się, że Japończycy przypuszczą zmasowany nagły atak, jednak oddziały japońskie zdecydowały się na wojnę na wyczerpanie, bez żadnych zabezpieczeń, czy planów ewakuacji. Na Iwo Jima 28000 amerykańskich żołnierzy zginęło abo zostało ciężko rannych.

Film prezentuje niedawno zebrane zeznania żołnierzy, którzy walczyli na wyspie Iwo Jima oraz przez ich pryzmat opowiada o horrorze wojny i toczonej między dwoma siłami wojskowymi walce. Wyspa Iwo Jima była polem bitwy na którym toczyła się jedna z najbardziej zaciekłych rozgrywek między Amerykanami i Japończykami podczas II wojny światowej. Trwające miesiąc starcie na tej małej wyspie na Pacyfiku rozpoczęło się w lutym 1945 roku i z 21000 japońskich oddziałów ocalało tylko 1000. Amerykanie spodziewali się, że Japończycy przypuszczą zmasowany nagły atak, jednak oddziały japońskie zdecydowały się wręcz na wojnę na wyczerpanie, bez żadnych zabezpieczeń, czy planów ewakuacji. Na Iwo Jima 28000 amerykańskich żołnierzy zginęło abo zostało ciężko rannych. Film prezentuje niedawno zebrane zeznania żołnierzy, którzy walczyli na wyspie Iwo Jima oraz przez ich pryzmat opowiada o horrorze wojny i toczonej między dwoma siłami wojskowymi walce.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×