Wyspa smoków

Dragon Island, RPA 2016

Warany są też nazywane smokami z Komodo. To największe współcześnie żyjące jaszczurki. Gatunek odkryto w 1910 roku. W celu ochrony waranów w 1980 roku założono Park Narodowy Komodo.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Graeme Duane

Wyspa smoków w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Graeme Duane Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Warany są też nazywane smokami z Komodo. To największe współcześnie żyjące jaszczurki. Gatunek odkryto w 1910 roku. W celu ochrony waranów w 1980 roku założono Park Narodowy Komodo. Warany są aktywne w dzień, a noce spędzają w wygrzebanych w ziemi norach. Polują z zasadzki, do ofiar zakradają się od tyłu. Atakując mniejszą zdobycz, waran może rzucić się do jej szyi. Zwierzęta te nie mają naturalnych wrogów. Najpoważniejszym zagrożeniem dla młodych waranów są dorosłe osobniki ich gatunku. Dokument przedstawia "smoki z Komodo" z bardzo bliska.

Film dokumentalny, którego bohaterem jest waran zwany też smokiem z Komodo. To największa współcześnie żyjąca jaszczurka. Odkryta w 1910 roku. Aby ją chronić, założono w 1980 roku Park Narodowy Komodo. To wyspa, gdzie nadal żyją smoki - istny park jurajski, w którym wciąż rządzą pradawni władcy. Aktywny w dzień, noc spędza w wygrzebanych przez siebie norach. Poluje z zasadzki, do upatrzonej zdobyczy zakrada się od tyłu. Atakując mniejszą zdobycz, może rzucić się wprost do jej szyi. W tym filmie będziemy mogli obserwować to niezwykłe zwierzę z bardzo bliska. Waran jest drapieżnikiem, może zjeść konia lub jelenia. Odnotowano także kilka śmiertelnych ataków na ludzi, warany są także kanibalami. Te zwierzęta nie mają wrogów naturalnych w łańcuchu pokarmowym, jedynym zagrożeniem dla młodych waranów są dorosłe osobniki. Głęboko w odległym Pacyfiku leży Pierścień ognia. Ten region, tworzący 75 procent ziemskich wulkanów i odpowiadający za 90% trzęsień ziemi jest jednym z najtrudniejszych habitatów na naszej Planecie. To pradawne królestwo ognia piekielnego, idealne tło dla opowieści o smokach. Ten smok to kolos: ma blisko 4 metry długości i waży 100 kg. Podstępny i wytrwały drapieżnik - nie ma tu wrogów. Śmiertelnie groźny gad z ogonem jak rapier biega z prędkością 40 km/godz. Życie na Wyspie Smoków toczy się zgodnie z rytmem pływów. Odizolowani od stałego lądu wyspiarze to istny tygiel gatunków, które nie mając wielkiej konkurencji, wspaniale się rozwijają. Niszowe środowisko jest chronione przez ogromną fosę z oceanu, a tutejsze stworzenia znakomicie się przystosowały, co pozwala im przetrwać. Życie na Wyspie Smoków to nieustanne przypływy i odpływy. Także populacja smoków maleje i powiększa się.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×