Wytańczyć marzenia

Dancer with Tiny Legs, USA 2010

34-letnia JoAnne ma wzrost 10-miesięcznego dziecka, nie ma czucia w nogach, porusza się za pomocą rąk. Jej marzeniem jest odniesienie sukcesu jako tancerka. Chce wziąć udział w paraolimpiadzie.

 • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Wytańczyć marzenia w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 30.01.2013 14:45

  TVP 2

 • Środa 27.06.2012 16:30

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

34-letnia JoAnne Fluke ze stanu Kansas cierpi na rzadką wadę wrodzoną, która powoduje, że ma wzrost 10-miesięcznego dziecka. Jej kręgosłup kończy się na wysokości pasa, nogi są złączone fałdem skórnym uniemożliwiającym ich rozprostowanie. JoAnne nie ma czucia w nogach. Mieszka z rodzicami, ale jest niezależna. Porusza się za pomocą rąk - chodzi na nich. Kobieta bardzo dba o kondycję. Chce odnieść sukces jako tancerka. Cztery tygodnie dzielą ją od turnieju, który może zmienić jej życie. Jej celem jest udział w igrzyskach paraolimpijskich.

34 - letnia JoAnne Fluke ze stanu Kansas cierpi na rzadką wadę wrodzoną, która powoduje, że ma wzrost dziesięciomiesięcznego dziecka. Ma regresję kauzalną, jej kręgosłup kończy się na wysokości pasa, a nogi ma złączone fałdem skórnym uniemożliwiającym ich rozprostowanie. Nerwy, które umożliwiłyby jej chodzenie, nie wykształciły się w życiu płodowym, dlatego JoAnne nie ma czucia w nogach. JoAnne mieszka z rodzicami, ale jest całkowicie niezależna. Wstaje rano jak każdy, ubiera się. Różnica jest tylko jedna robi wszystko na podłodze. W domu rzadko korzysta z wózka. Szybciej i łatwiej porusza się na rękach. Mówi, że jej ramiona pełnią też funkcję nóg. Chodzi na nich; muszą dźwigać cały ciężar ciała, czyli jakieś 40 kg. Gdyby złamała rękę, oznaczałoby, że ma złamaną i rękę, i nogę. Ramiona pełnią u niej podwójną funkcję. JoAnne bardzo dba o kondycję. Jest to koniecznie, zwłaszcza jeśli chce się odnieść sukces jako tancerka. Miłość do tańca objawiła się u niej, gdy miała trzy lata. Jak tylko nauczyła się poruszać się na rękach, opierała się na jednej i wirowała, jakby tańczyła. W szkole zapisywała się na wszystkie zajęcia taneczne. W gimnazjum występowała w przerwach meczu, w liceum z czirliderkami, choć nie mogła robić wyskoków JoAnne ma świadomość, że niepełnosprawność często kojarzy się z koniecznością dostosowania domu do potrzeb chorego. Ona stara się raczej sama adaptować do otoczenia, nie oczekuje, że ono zostanie dopasowane do niej. Mówi, że zawsze szukała czegoś, co łączy społeczność niepełnosprawnych i osoby bez fizycznej ułomności. Jest zdania, że nic tak nie przełamuje barier jak taniec towarzyski na wózkach. JoAnne marzy o karierze tancerki. Zaledwie cztery tygodnie dzielą ją od turnieju, który może zmienić jej życie. Najpierw jednak musi znaleźć partnera, a to niełatwe. Czy JoAnne fizycznie i emocjonalnie podoła zadaniu, jakie sobie wytyczyła? Chce nie tylko wygrać konkurs tańca. Jej celem jest udział w igrzyskach paraolimpijskich w 2012 roku.

Komentarze

Skomentuj
 • tvline@...

  filmy online i seriale 2014 LINK: tvline.pl - Najnowsze zrzuty: Transformers wiek zagałdy 2014 (lektor) /Zacznijmy od nowa 2014 / Ewolucja planety małp 2014 (napisy) / Niebo istnieje naprawde 2014 / Muppety poza prawem 2014

  19.07.2014 12:55
 • wro (gość)

  do klaudyny szkoda że nic nie zrozumiałaś z tego filmu - film mówi nie tylko o tancu ale o kulturze osobistej jaką nauczyciel tańca chciał im przekazać a słowo zajebisty świadczy że nie wiele zrozumiałaś ........

  13.08.2011 20:59
 • m (gość)

  polecam wszystkim, którzy lubią filmy z muzyką i tańcem w tle :) bardzo przyjemny film.

  13.08.2011 16:13
 • klaudyna (gość)

  ogladałam film chyba z 15 razy jest zajebisty wszystkim polecam:)

  30.10.2010 11:36

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.5 Głosów: 11

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×